Karolina Rokitnicka

Prawie 600 tysięcy złotych na remonty 17 zabytków

Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego kontynuowany będzie remont budynku dawnego sądu w Kowalewie Pomorskim, który ma służyć uczniom szkoły muzyc Fot. SP Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego kontynuowany będzie remont budynku dawnego sądu w Kowalewie Pomorskim, który ma służyć uczniom szkoły muzycznej.
Karolina Rokitnicka

430 tys. zł dla powiatu golubsko-dobrzyńskiego i 160 tys. zł dla powiatu rypińskiego - tyle wynoszą dotacje na tegoroczne remonty zabytków.

Samorząd województwa wesprze 233 zadania związane z remontami w zabytkach. Na ten cel jest 10,2 mln zł. Pieniądze trafią także do naszych powiatów.

- Wsparcie na odnawianie zabytków przekazujemy od lat. Chodzi zarówno o remonty dachów i ścian, jak i zadania z zakresu renowacji wnętrz czy konserwacji cennego wyposażenia zabytkowych gmachów. Dziękuję właścicielom i administratorom tych obiektów za współpracę, zaangażowanie i opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu. To dzięki nim mamy w regionie setki odnowionych i uchronionych przed zniszczeniem cennych obiektów - nie tylko znanych wszystkim zabytków z najwyższej półki, ale także skromnych kościółków w niewielkich wsiach - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie uzyskało 12 zadań z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i 5 z powiatu rypińskiego. O szczegółach przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.