Prawie 120 najmłodszych mieszkańców Radziejowa ma zapewnioną dobrą opiekę

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Mlodecka

Prawie 120 najmłodszych mieszkańców Radziejowa ma zapewnioną dobrą opiekę

Jolanta Mlodecka

Prawie 120 najmłodszych mieszkańców Radziejowa ma zapewnioną dobrą opiekę w samorządowym przedszkolu - przy ul. Szkolnej i ul. Polnej.

A raczej dwóch przedszkolach - tego przy ul. Szkolnej i przy ul. Polnej. To jeden oświatowy organizm, od kiedy gimnazjum, szkołę podstawową i przedszkole połączono w Miejski Zespół Szkół.

W placówce przy ul. Polnej są cztery grupy dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Gdy ich odwiedziliśmy, właśnie były po śniadaniu i z niespożytą energią przystępowały do przedszkolnych zajęć, czyli głównie zabawy, do tego, co maluchy lubią najbardziej - tańca, śpiewu i ulubionych zabawek.

- Ale u nas jest też czas na naukę. Oczywiście taką poprzez zabawę, żeby dzieci zainteresować przedmiotem - zapewnia dyrektor Elżbieta Smętek. - Mają zajęcia z religii, uczą się języka angielskiego. Realizujemy autorski program zajęć logopedycznych ze wszystkimi dziećmi, także tymi, które potrzebują indywidualnej terapii. Zapewniamy opiekę innych specjalistów terapii dziecięcej, pomoc psychologa, kynoterapeuty.

Jak w każdym przedszkolu, tak i tym przy ul. Polnej, dzieci rozwijają swoje rodzące się zainteresowania, plastyczne, muzyczne, wokalne, czy czytelnicze. Te ostatnie na przykład we współpracy z działem dziecięcym radziejowskiej biblioteki, podczas wypraw do jej siedziby.

Dyrektor Elżbieta Smętek podkreśla nie tylko fachowość swojej kadry, ale też bardzo dobrą współpracę z rodzicami.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.