Prawdziwy wysyp kiermaszy. To będą kolorowe święta

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Renata Kudeł

Prawdziwy wysyp kiermaszy. To będą kolorowe święta

Renata Kudeł

Starsi i młodsi, z myślą o Bożym Narodzeniu, wzięli się za rękodzieło. Kiermasze organizowane są w szkołach, w centrum kultury.

Wczoraj w Miejskim Centrum Kulturalnym było tak świątecznie, jak tylko może być podczas bożonarodzeniowego kiermaszu rękodzieła. Prace od prawie pół roku powstawały w warsztacie terapii zajęciowej, w którym uczestniczą podopieczni powyżej szesnastego roku życia.

- Wykorzystywaliśmy różne techniki. Bazowaliśmy na pomysłowości, niedrogich materiałach - mówi Małgorzata Bonowicz z warsztatu terapii zajęciowej w Lipnie. - Dla naszych podopiecznych rękodzieło, szczególnie to związane z Bożym Narodzeniem, to ogromna frajda. Jednocześnie jest to sposób na zdobycie pieniędzy na dodatkowe warsztatowe atrakcje - na przykład wycieczkę.

Podczas kiermaszu sprzedawane są m.in. kartki świąteczne, które kupują pracownicy ratusza i wysyłają do różnych instytucji.

- W naszej szkole to już tradycja - mówi Jacek Góźdź, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. - Im bliżej świąt, tym bardziej jest u nas... czerwono. W najbliższy piątek, przed mikołajkami, wszyscy przyjdą do szkoły w czerwonych strojach. Mikołajów będzie moc! W „trójce” tradycją jest też świąteczny kiermasz rękodzieła. - Każdy, kto ma do tego zacięcie - uczniowie, rodzice, nauczyciele - przygotowuje ciekawe projekty, niedrogie, ale wykonane z sercem - mówi dyrektor Góźdź.

Kiermasz w szkole zaplanowano na 8 bm. - Wcześniej będzie spotkanie z radą rodziców i to ona zadecyduje, na jaki cel zostaną wydane pieniądze z kiermaszu - mówi dyrektor. - To nie są duże pieniądze, ale na pewno można je wydać z pożytkiem dla uczniów - zapewnia. Jutro, 4 grudnia, pl. Dekerta opanują dzieci z lipnowskich szkół oraz przedszkoli.

- Będziemy wspólnie ubierać choinkę - zapowiada Renata Gołębiewska, sekretarz miasta. Ozdoby choinkowe są własnoręcznie wykonane przez dzieci. To warunek, aby mogły zawisnąć na drzewku! Licealiści to wciąż także dzieci! Dlatego w lipnowskim ogólniaku nie zabraknie pięknie przystrojonej choinki . Na pewno będą na niej ręcznie wykonane ozdoby. Ale to nie wszystkie przedświąteczne atrakcje. Licealiści przygotowują się do konkursu poświęconemu wigilijnemu jadłu oraz przygotowują jasełka.

Renata Kudeł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.