Prawdziwe atrakcje podczas półkolonii!

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Prawdziwe atrakcje podczas półkolonii!

Alicja Kucharska

Trwają półkolonie organizowane przez świebodziński OPS. W planach są rejs galarami po Odrze i wyjazd do Planetarium.

Półkolonie dla dzieci z rodzin pozostających pod opieką OPS, organizowane są w dwóch turnusach po dwa tygodnie. Pierwsza dla dzieci z ościennych wsi, druga dla dzieci z terenu miasta. OPS w Świebodzinie półkolonie letnie organizuje już od wielu lat. Decyzją Rady Gminy na początku roku przyznawane są na ten cel środki finansowe pochodzące z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - W tym roku ośrodek otrzymał kwotę w wysokości 9.809 zł - wyjaśnia Mirosława Węgieł, dyrektor OPS.

Rokrocznie w letnich zajęciach uczestniczy 50-60 dzieci, które z różnych przyczyn nie wyjeżdżają na wakacje poza miejsce zamieszkania. - Opierając się na opiniach i doświadczeniu z ubiegłych lat, zajęcia kolonijne organizowane w okresie wakacyjnym są bardzo oczekiwaną przez naszą rodziny formą pomocy - dodaje M. Węgieł.
Niewątpliwie pozytywne recenzje są także zasługą doświadczonej kadry wychowawców. Podczas pierwszej półkolonii o atrakcyjne zajęcia dbają Teresa Biernacka i Katarzyna Namysł-Kostecka. - Zależy nam, aby dzieci miło i dobrze spędziły czas i ponownie przyszły do nas w kolejnym roku - mówią.

Oprócz gier i zabaw, warsztatów i zajęć manualnych organizowane są konkursy, m. in. plastyczny, w którym można wygrać nagrody. Do dyspozycji podopiecznych jest także piękny ogród przylegający do budynku OPS, w którym stoi duża wiata. - Gdy pogoda dopisuje, to nigdy nie siedzimy w środku. Dużo spacerujemy. Byliśmy już pod figurą Chrystusa, planujemy też wymarsz dookoła jeziora wilkowskiego - mówi pani Teresa. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcie artystyczne, a także wszelkiego tenis stołowy, bilard czy piłkarzyki. - Cieszymy się, że mamy możliwość spędzenia kilku dni w taki sposób. Nigdy się nie nudzimy - mówią uczestnicy półkolonii.

Na przyszły tydzień zaplanowano wyjście do pizzerii, na lody, a także rejs galarami po Odrze. Pierwsza półkolonia zakończy się turniejem szuracza. Na uczestników drugiego turnusu czeka wyjazd do Planetarium i karaoke z niespodziankami. - Od sierpnia mogą korzystać dalej z podobnej formy wypoczynku, opieki i rozrywki w Świetlicy Środowiskowej funkcjonuje cały rok - podsumowuje M. Wegieł.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.