Pracownik MOPS z Janikowa w gronie najlepszych w kraju

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Dariusz Nawrocki

Pracownik MOPS z Janikowa w gronie najlepszych w kraju

Dariusz Nawrocki

Niezwykłe wyróżnienie spotkało Anetę Płuciennik, pracownika socjalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janikowie.

Znalazła się bowiem w gronie siedmiorga osób z całego kraju wyróżnionych nagrodą indywidualną przyznawaną za wybitne, nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Nagrodę wręczyła jej Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Pani Aneta Płuciennik od kilku lat zajmuje się problemami przemocy, poświęcając tej dziedzinie zarówno swój zawodowy, jak i prywatny czas. Poprzez swoje zaangażowanie przyczynia się w dużej mierze do ograniczenia zjawiska przemocy w gminie Janikowo - przekonuje Izabela Matuszak, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janikowie.

Aneta Płuciennik organizuje szkolenia dla tych, którzy mogą świadczyć pomoc osobom doznającym przemocy. Aranżuje spotkania i happeningi dla młodzieży. W 2014 roku stworzyła autorski projekt pn. „Wiem-Reaguję-Pomagam”, będący cyklem programów informacyjno-edukacyjnych w lokalnej telewizji na temat przemocy w rodzinie.

- Doceniam, wiedzę, umiejętności i zaangażowanie pani Anety. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpiłam przede wszystkim dlatego, żeby wspierać takie inicjatywy, a jednocześnie pokazywać, że są osoby które ciężko pracują, często bezinteresownie, nie ujawniając swojej tożsamości - tłumaczy pani kierownik.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.