Maciej Czerniak

Pracownica telefirmy została skazana, klient nie zapłaci rachunku

Pracownica telefirmy została skazana, klient nie zapłaci rachunku Fot. pixabay.com
Maciej Czerniak

Zadzwoniła do klienta, zaproponowała mu obniżenie abonamentu za telefon i sfałszowała podpis na umowie. Sąd skazał pracownicę na grzywnę. To historia pana Waldemara. Z happy endem.

Zaczęło się w czerwcu 2016 roku od telefonu, jaki pan Waldemar odebrał z firmy telekomunikacyjnej. Przedstawiono mu ofertę obniżenia abonamentu. Chętnie z niej skorzystał.

Krótko potem do mieszkańca Świecia zadzwonił konsultant tej sieci komórkowej, której klientem był wcześniej pan Waldemar. Chciał bowiem się upewnić, czy abonent naprawdę chce wypowiedzieć umowę i przejść do innego operatora.

Dopiero wtedy mężczyzna zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa, albo po prostu został wprowadzony w błąd. Zgłosił się do policji i przedstawił mundurowym swoją historię.

Jak działali oszuści? O szczególach czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.