Pracowity początek roku dla służb mundurowych

Czytaj dalej
Fot. KPP
(PWYS)

Pracowity początek roku dla służb mundurowych

(PWYS)

Wypadek, zatrzymany pijany kierowca, 14 niesprawnych pojazdów - to efekt działań policji w Golubiu-Dobrzyniu w pierwszych dniach stycznia.

Początek nowego roku był bardzo pracowity dla golubsko-dobrzyńskich policjantów. We wtorek, w Macikowie 21-letnia mieszkańka Golubia-Dobrzynia kierując seatem leon wypadła z drogi i wjechała do rowu. Z obrażeniami do szpitala trafiła 20-letnia pasażerka pojazdu.

Tego samego dnia, mundurowi na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Już po chwili rozmowy z 54-letnim mężczyzną, poczuli zapach alkoholu. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, ma prawie dwa promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo, funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

- Zgodnie z kodeksem karnym: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” - informuje mł. asp. Justyna Skrobiszewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Ponadto policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczno-kontrolne „Sprawny pojazd”. Kontrole pojazdów przeprowadzone są głównie po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżujących nimi osób.

- Na początku policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierującego, następnie można było przystąpić do sprawdzania dokumentów i stanu technicznego pojazdu. Podczas kontroli sprawdzano wszystkie elementy, które maja wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy - dodaje rzecznik.

Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali ponad 60 pojazdów. W 14 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Głównymi nieprawidłowościami w tych pojazdach były: zły stan opon, znaczne usterki techniczne w oświetleniu oraz brak aktualnych badań technicznych pojazdów.

Policjanci, podczas działań zatrzymali mieszkańca powiatu. Mężczyzna kierował ciągnikiem z przyczepą, jednak przyczepa nie posiadała badań technicznych od 15 lat. Ostatnie badanie techniczne zostało wykonane w 2001 roku. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

(PWYS)

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.