Pracowici i aktywni. Do tego pomysłowi

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Pracowici i aktywni. Do tego pomysłowi

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Czerskie Nagrody Młyńskie Koła rozdane. Są honorowe i prestiżowe. Dostają je te osoby czy organizacje, które działają z werwą. Kto się wyróżnił w 2015 r?

Nagrody przyznaje specjalna kapituła złożona z poprzednich laureatów i jest tak, że kandydatów zgłaszają mieszkańcy.

Stąd na gali można było też usłyszeć nazwiska, które kapituła odrzuciła - np. ks. Arkadiusza Guza, Anny i Szymona Belki czy Justyny Prolejko. W kategorii edukacji przyznano dwie statuetki. - Jestem wzruszony, bo dostaję tę nagrodę w chwili, kiedy po 26 latach kończę swoją przygodę z Czerskiem - powiedział jeden z jej laureatów Ryszard Kuchta, emerytowany już dyrektor miejscowego liceum. - Chcę wszystkim podziękować i powiedzieć, że czegokolwiek potrzebowałem, gdziekolwiek zapukałem, zawsze otrzymałem wsparcie.

Drugi posiadacz statuetki w tej kategorii to Kazimierz Kosecki, szkolny informatyk, który ceniony jest za profesjonalizm i zaangażowanie. Kulturalnym hitem w gminie był spektakl „Kopciuszek”, więc gimnazjalna grupa teatralna zasłużenie była nie do pobicia. I już szykuje się do premiery z okazji 90. urodzin miasta. Z kolei Leszek Pestka ma 15 pracowników i markę w rzemieślniczej produkcji mebli. Józef Grabański, honorowy prezes OSP Malachin, dostał Koło Młyńskie za działalność promocyjną i organizacyjną w stowarzyszeniach i związkach. - Obiecuję, że to Koło to jest wyzwanie, a nie tylko nagroda - powiedział Leszek Szarmach. To dzięki niemu w Czersku w ub.r. można było zobaczyć widowiskowe zawody drwali.

Tadeusz Wilczewski, odchodzący prezes Spółdzielni Inwalidów „Równość”, doceniony został za to, że wielokrotnie przeciwstawił się zagrażającym jednostce kryzysom. Teresa Smyk, przewodnicząca osiedla „Chojnickie”, była szczególnie wzruszona i wyznała, że nagroda zmobilizuje ją do dalszego działania. A inna nagrodzona Barbara Fierek podzieliła się z zebranymi swoją życiową filozofią małych kroczków i dużych rezultatów. Szczęśliwi byli też Małgorzata i Krzysztof Reszka (rolnictwo) i Patrycja Peplińska (promocja gminy). Było też specjalne wyróżnienie burmistrza dla Kazimierza Rompkowskiego, o czym wkrótce więcej.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.