Pozytywne tylko pierwsze 20 minut

Czytaj dalej
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Nie było niespodzianki w meczu 13. kolejki w Elblagu. Wicelider zdecydowanie pokonał beniaminka z Grudziądza.

KS MEBLE WÓJCIK ELBLĄG - MUELLER MKS GRUDZIĄDZ 38:20 (19:10)

KS MEBLE: Głębocki, Fiodor, Ram - Serpina 7, Olszewski 7, Szopa 6, Nowakowski 3, Adamczak Piotr 3, Adamczak Paweł 2, Gębala 2, Netz 2, Tórz 2, Kupiec 2, Malczewski 1, Spychalski 1, Malandy.
MKS: Chmurski, T. Prietz, Goszczycki - Kostrzewa 5, Wiśniewski 4, Janikowski 3, Ossowski 3, Nalaskowski 3, Mrozowicz 1, Babicki 1, Knopik, Bartecki, Orłowski, Kruszewski, Kozłowski.

Grudziądzanie byli skazani w „jaskini lwa” na porażkę, ale początek meczu wcale na to nie wskazywał. Do 20. minuty trwała wyrównana walka. Goście prowadzili 2:1, 4:3, 5:4, 8:7. Od remisu 9:9 zaczęły się problemy naszej drużyny, a popis gospodarzy. Ostatnie 9 minut przed przerwą wygrali oni aż 10:1, co ustawiło dalszy przebieg rywalizacji.

Sylwester Ziółkowski po meczu w Elblągu. Autor: Łukasz Szalkowski

Niestety, w 2. połowie podopieczni Jarosława Knopika i Sylwestra Ziółkowskiego nie potrafili przeciwstawić się rywalom. Nadal mieli problem ze zdobywaniem bramek. Niemoc przerwał w 36. min (na 11:22) z rzutu karnego Mateusz Kostrzewa, dla którego sobotni mecz był powrotem na „stare śmieci”. Potem przez kilka minut utrzymywał się dystans 11-12 bramek, ale w ostatnim kwadransie elblążanie zwiększyli rozmiary wygranej.

Mateusz Nalaskowski po meczu w Elblągu. Autor: Łukasz Szalkowski

Beniaminek z Grudziądza debiutancką rundę na zapleczu superligi kończy z bilansem 1 zwycięstwo - 12 porażek. Daje mu to przedostatnie miejsce w tabeli. Za nim jest tylko drużyna ze Świdnicy. Mistrzem 1. rundy została Warmia Olsztyn, która w tej kolejce odniosła 12 wygraną w sezonie.

Inne wyniki 13. kolejki: MKS Real-Astromal Leszno - Spójnia Gdynia 22:22 (13:8), KPR Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań 23:19 (11:12), OKPR Warmia Traveland Olsztyn- SMS ZPRP Gdańsk 34:25 (17:10), Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:28 (14:13), ŚKPR Świdnica - Wybrzeże Gdańsk 21:35 (9:17), MKS Kalisz - Sokół Browar Kościerzyna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.