Pozytywna decyzja ITF

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Pozytywna decyzja ITF

Maciej Drabikowski

Inowrocław będzie gospodarzem meczu Pucharu Federacji Polska - Tajwan. Spotkanie odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w hali OSiR na Rąbinie.

Stawką pojedynku będzie utrzymanie się w Grupie Światowej II drużynowych rozgrywek tenisistek.

Przed tygodniem obiekt w Inowrocławiu została sprawdzona przez Karolinę Presich. Przedstawicielka Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF wykonała dokładny pomiar parkietu. Zobaczyła też stan i rozmieszczenie krzesełek na trybunach oraz pomieszczenia techniczne.

W trakcie meczu zasłonięta będzie wspinaczkowa ściana. Zdjęte zostaną wszystkie banery reklamowe.

- Hala jest gotowa na przyjęcie naszych tenisistek - tak jak była gotowa na rozgrywki mężczyzn w Pucharze Davisa. Nie usłyszeliśmy krytycznych uwag - mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

- Inowrocław jest sprawdzonym organizatorem tenisowych zawodów - podkreśla Renata Sokołowska, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisowego. - Nie obawiamy się o przebieg imprezy. Przyjdźcie zobaczyć najlepsze polskie tenisistki. Swój udział w meczu zapowiedziała Agnieszka Radwańska, która na pewno zagra. Ta hala jest szczęśliwa dla tenisa. Kibice interesują się tą piękną dyscypliną sportową.

W piątek Federacja ITF zaakceptowała i potwierdziła Inowrocław jako gospodarza kwietniowego spotkania.

Inowrocław wygrał rywalizacje o miano gospodarza pojedynku z Zieloną Górą i Płockiem. Po raz drugi organizuje prestiżowe rozgrywki drużynowe w tenisie. Cztery lata temu w hali widowiskowo-sportowej OSiR biało-czerwoni pokonali Estończyków 4:1 w meczu Pucharu Davisa (Grupy II Euro-Afrykańskiej).

Organizatorzy wkrótce przygotują szczegółowy harmonogram i poinformują o terminie rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Polki w ubiegłym sezonie wypadły z elity drużynowych rozgrywek na świecie (osiem najlepszych ekip). Przegrały w Krakowie z Rosjankami 0:4 i Szwajcarkami w Zielonej Górze 2:3.

W tym roku uległy Amerykankom na Hawajach 0:4. Zagrały po raz pierwszy od wielu lat bez Agnieszki Radwańskiej. Na długą podróż nie zdecydowała się także Urszula Radwańska.

W Inowrocławiu trzecia tenisistka rankingu WTA ma wystąpić. Mało realny jest start Uli, która w ubiegłym tygodniu przeszła operację kontuzjowanego stawu skokowego.

Obok Agnieszki zaprezentują się więc pewnie Magda Linette, Paula Kania, Alicja Rosolska i grająca kapitan Klaudia Jans-Ignacik.

Liderką zespołu Tajwanu jest Su-Wei Hsieh (81. na świecie), wielkoszlemowa mistrzyni Wimbledonu i Rolanda Garrosa w deblu.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.