Poznasz swój region z przewodnikami

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Kowalski
Jolanta Młodecka

Poznasz swój region z przewodnikami

Jolanta Młodecka

Przewodnicy oprowadzą Was po ciekawych zakątkach Kujaw i Pomorza. Region poznacie też dzięki nowej publikacji.

Akcja bezpłatnego zwiedzania zaplanowana została na 20 i 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Prelekcje, oferty zwiedzania, gry terenowe i miejskie przygotowało 39 organizacji i instytucji z regionu. Dla radziejowian najbliższe oferty są w Kruszwicy, Ciechocinku, Nieszawie, Włocławku.

Każdy, kto chce wziąć udział w zwiedzaniu powinien wypełnić formularz na stronie internetowej www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.travel. Znajdzie się tam również szczegółowy program wszystkich wydarzeń. Zapisy już się rozpoczęły, warto się zgłosić wcześniej, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne. Na uczestników będą czekać nowo wydane publikacje o województwie, przygotowane przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.

Publikacja „Powiat Radziejowski - Poznaj razem z nami” powstała dzięki realizacji projektu „Wiedza moją przyszłością”, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, przy wsparciu powiatu radziejowskiego. Album powstał w ramach projektu partnerskiego siedmiu samorządów: powiatu radziejowskiego, gmin: Bytoń, Dobre, Osięciny, Topólka, Piotrków Kujawski oraz Radziejów.

Materiały: teksty i zdjęcia zebrali i wykonali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie radziejowskim. W projekcie udział wzięli uczniowie z : gimnazjów w Witowie, Dobrem, Osięcinach, Piotrkowie Kuj., Topólce, Zespołu Szkół RCKU w Przemystce, Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie, Zespołu Szkół i Placówek, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie.

W przewodniku znajdziecie informacje o regionie, walorach turystycznych. Pokazane są najcenniejsze zabytki, miejsca wydarzeń historycznych. Opisane są też kujawskie zwyczaje i obrzędy świąteczne, a nawet lokalne przepisy kulinarne. Uzupełnieniem są sylwetki osób znanych i zasłużonych dla regionu.

Autorom - młodym ludziom i ich opiekunom należą się gratulacje za tę ciekawą publikację. Przyda się na wyprawy po Kujawach.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.