Poznań: Mieszkają przy ul. 23 Lutego, ale dla Inei to wciąż ul. Lewandowskiej. Sprawa dotyczy blisko 200 klientów. Wina Poczty Polskiej?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Mikołaj Woźniak

Poznań: Mieszkają przy ul. 23 Lutego, ale dla Inei to wciąż ul. Lewandowskiej. Sprawa dotyczy blisko 200 klientów. Wina Poczty Polskiej?

Mikołaj Woźniak

Wydawałoby się, że zamieszanie ze zmianą nazwy ulicy 23 Lutego w Poznaniu dawno się już zakończyło. Jak się okazuje - niekoniecznie. Jej mieszkańcy wciąż jeszcze czują skutki tego, że przez krótki czas ulica nosiła nazwę por. Janiny Lewandowskiej. Wspomnienie burzliwego okresu widać choćby na fakturach z firmy Inea. Sprawa dotyczy około 200 jej klientów.

O sprawie poinformowała nas poznanianka - Danuta Bzowy-Lazarowicz. Od lat 50. mieszka przy ul. 23 Lutego w Poznaniu. Kiedy na przestrzeni 2017 i 2018 roku toczyła się dyskusja o dekomunizacji nazwy tej ulicy, decyzją wojewody na krótko zmieniła ona nazwę na por. Janiny Lewandowskiej. W listopadzie 2018 roku historyczna nazwa powróciła, miesiąc później ponownie pojawiły się tabliczki informujące o tym, że jest to ul. 23 Lutego. Jednak ślad po burzliwych zmianach pozostał w... fakturach z firmy Inea. Nadal wynika z nich, że pani Danuta i jej sąsiedzi mieszkają przy ul. Lewandowskiej.

- Nazwa 23 Lutego została przywrócona w listopadzie 2018 roku. Rozumiem, że zmiany w dokumentach mogą zająć trochę czasu. Ale wszyscy się z nimi uporali, tylko Inea z uporem wystawia faktury na niewłaściwą ulicę

- mówi nam pani Danuta.

Z sąsiadami na zmianę chodzi płacić rachunki do punktów obsługi klienta firmy.

- W styczniu jeszcze rozumiałam, że zmian nie ma. W lutym zaczęłam zwracać uwagę, że takiej ulicy już nie ma, za miesiąc znów to samo - wylicza nasza rozmówczyni.

W końcu w czasie rozmowy telefonicznej z konsultantem infolinii, miał on powiedzieć, że na kolejnej fakturze nazwa ulicy będzie już właściwa. I co?

- I nic. W tym miesiącu zaznaczyłam, że zapłacę pod koniec terminu. Liczę, że do tego czasu adres będzie już właściwy - podkreśla Danuta Bzowy-Lazarowicz.

Jak zamieszanie tłumaczy Inea? W jaki sposób firma zamierza rozwiązać ten problem?

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.