Poznać Unię od podszewki. I zdobyć indeks

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichler

Poznać Unię od podszewki. I zdobyć indeks

Maria Eichler

W auli Zespołu Szkół w Chojnicach pojawiło się blisko 30 laureatów eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Rywalizowali o nagrody.

Udało się im przebrnąć przez niełatwe eliminacje szkolne. O prestiżowe indeksy wielu uczelni wyższych, stypendia naukowe oraz trzy wycieczki do Brukseli ufundowane przez patrona honorowego Olimpiady, posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsę rywalizowali uczniowie m.in. ze Słupska, Chojnic, Kwidzyna, Kartuz, Człuchowa, Tczewa, Bytowa.

Zawody polegały na rozwiązaniu dwóch testów o dużej skali trudności. Po pierwszym z nich wyłoniono najlepszą dziesiątkę. Znaleźli się w niej uczniowie z LO Filomatów Chojnickich (aż osiem osób), I LO ze Słupska oraz LO „Pomerania” w Chojnicach. Drugi z testów pozwolił na wyłonienie pięciorga laureatów etapu wojewódzkiego, którzy będą reprezentować nasze województwo na finale w Białymstoku, oraz trzy osoby, które pojadą do Brukseli. Do etapu centralnego awansowali: Monika Chmara, Karina Krzoska (obie LO Filomatów Chojnickich), Maciej Furmanek (I LO Słupsk), Marta Frymark oraz Julia Tobolska (obie LO Filomatów Chojnickich). Bliscy awansu do finału byli kolejni Filomaci: Rafał Michałowski, Natalia Czarnowska oraz Agata Laska.

Sponsorami Olimpiady są Pracodawcy Pomorza oraz Zakład Usług Kserograficznych państwa Miszewskich z Chojnic.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.