Pożary w regionie. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Pożary w regionie. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Wczoraj w pożarze domu zginęła matka i syn. Z powodu wychłodzenia zmarł bezdomny. Wczorajszy dzień nie należał do spokojnych.

Markowice

Wczoraj tuż przed godz. 14.30 wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Markowicach (pow. mogileński). Zginęły w nim dwie osoby - matka i syn. Kobieta miała ponad 80 lat, a mężczyzna - ponad 60. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Grębocin

Wczoraj po godz. 6 pożar wybuchł w lakierni w fabryce mebli w Grębocinie (pow. toruński). Trzech pracowników, którzy próbowali ugasić ogień, podtruło się dymem. Spaliło się wyposażenie lakierni. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Bydgoszcz

Również wczoraj w kamienicy przy ul. Świętej Trójcy 21 w Bydgoszczy pojawił się ogień. Zapaliła się podłoga mieszkania na 2. piętrze, stanowiąca jednocześnie strop mieszkania na 1. piętrze. Nikomu się nic nie stało. Mieszkania zostały jednak zniszczone. Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny kominek, z którego wypadły żarzące się węgle.

Toruń

Na przedmieściach Torunia strażacy gasili wczoraj pożar hali z makulaturą przy trasie nr 80. Ogień pojawił się po godz. 11. Akcję utrudniał fakt, że z powodu mrozu część hydrantów nie działała. Wodę trzeba było dowozić. W związku z tym w akcję zaangażowały się okoliczne zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, przyjechała też cysterna z Bydgoszczy. Przejazd drogą nr 80 był utrudniony.

Toruń

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Toruniu na klatce schodowej przy ul. Mickiewicza z powodu wychłodzenia organizmu zmarł 39-letni bezdomny.

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.