Pożar szkoły w Pawłowicach: Pół tysiąca osób ewakuowano

Czytaj dalej
AS

Pożar szkoły w Pawłowicach: Pół tysiąca osób ewakuowano

AS

Pożar szkoły w Pawłowicach: Pół tysiąca osób ewakuowano. Akcję wywołał pożar elektrycznej skrzynki rozdzielczej na parterze szkoły w Pawłowicach. Skończyło się na strachu, na szczęście nikomu nic się nie stało, a skrzynka się jedynie tliła. Spowodowało to jednak spore zadymienie w szkole, więc dzieci zostały zwolnione z zajęć.

O godzinie 07:50, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, przyjęło informację o pożarze w Zespole Szkół w Pawłowicach na ul. Pukowca.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że pali się elektryczna skrzynia rozdzielcza na parterze, a w budynku występuje zadymienie.

Wszyscy uczniowie oraz pracownicy – łącznie około 500 osób, opuścili budynek i znajdowali się na zewnątrz.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania oraz odłączeniu mediów, działania strażaków polegały na podaniu prądu gaśniczego proszku na miejsce objęte pożarem oraz przeszukaniu wszystkich pomieszczeń w budynku. Na szczęście w żadnym z pomieszczeń nie znaleziono żadnych ludzi.

W dalszej fazie akcji oddymiono i przewietrzono cały budynek, a wszystkie jego pomieszczenia sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla.

W działaniach, które zakończono o godz. 10 uczestniczyły dwa zastępy z JRG w Pszczynie, jeden zastęp z JRG w Jastrzębiu-Zdroju, dwa zastępy z OSP w Pawłowicach oraz patrol policji.

- Dzisiaj zajęcia zostały odwołane - mówi Beata Cyganek z Referatu Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Gminy Pawłowice. - W czwartek dzieci normalnie wrócą do szkoły - dodaje.


*Niezapomniany Sylwester w Katowicach 2015 z Polsatem ZDJĘCIA + WIDEO
*Zapadlisko na Rynku w Katowicach. Co się stało?
*Quiz o Gwiezdnych wojnach: Sprawdź, czy znasz i zdasz i pochwal się wynikiem
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

AS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.