Powiat przejmie dworzec od marszałka? To możliwe

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Goździalska

Powiat przejmie dworzec od marszałka? To możliwe

Małgorzata Goździalska

Starostwo zgłosiło akces zakupu dworca autobusowego. Przyjmuje już także podania od kierowców, którzy są zainteresowani podjęciem pracy.

Wszystko to ma związek z powołaniem Samorządowego Zakładu Transportu Publicznego. Zakład będzie świadczył usługi na rzecz mieszkańców powiatu dopiero od 1 stycznia. Ale już trwają przygotowania do tego, żeby od nowego roku wszystko zagrało tak, jak powinno.

Po tym jak radni podjęli uchwałę o powołaniu jednostki, rozpisany został przetarg na zakup autobusów. Starostwo planuje zakup szesnastu autobusów - czternastu mogących przewieźć 21 pasażerów i dwa wozy większe, 41-osobowe. Szacunkowy wydatek związany z zakupem wozów to około 3,5 mln złotych.

Czy będą to nowe autobusy? - Oczywiście - odpowiada starosta lipnowski Krzysztof Baranowski. - Cztery autobusy zakupimy za własne pieniądze. Dwanaście natomiast planujemy przejąć w leasing, ale chcemy wykupić w ciągu pięciu lat. Nowe autobusy mają przyjechać do Lipna do końca listopada.

W Samorządowym Zakładzie Transportu Publicznego pracę ma znaleźć około pięćdziesiąt osób - nie tylko kierowcy, ale także pracownicy administracji. Jak się dowiedzieliśmy, pierwsi kandydaci do pracy już się zgłaszają. Chodzi o kierowców. - Chętni mogą zgłaszać się do wydziału kadr starostwa, do pokoju numer 25 - mówi starosta lipnowski.

Wiadomo też, że Powiatowy Urząd Pracy w Lipnie skieruje wytypowanych bezrobotnych na kurs prawa jazdy kategorii D. Przewidziana płaca dla kierowcy Samorządowego Zakładu Transportu Publicznego to 3 tys. złotych brutto.

W związku z utworzeniem zakładu transportu starostwo zgłosiło akces zakupu dworca autobusowego w Lipnie. -Wstęp-na zgoda marszałka Piotra Całbeckieg jest - podkreśla starosta Baranowski. Czekamy na operat szacunkowy.

Samorządowy Zakład Transportu Publicznego będzie świadczył usługi tylko na terenie powiatu.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.