Powiat nie wyłoży na nowy samochód policyjny, bo go nie stać

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina WaszczukJanina.waszczuk@pomorska.pl

Powiat nie wyłoży na nowy samochód policyjny, bo go nie stać

Janina WaszczukJanina.waszczuk@pomorska.pl

Komendant powiatowy policji w Tucholi zwrócił się z prośbą do powiatu o rozważenie możliwości dofinansowania dla policji pojazdu służbowego.

Zarząd zapoznał się z pismem przewodniczącej rady powiatu i przeanalizował wniosek, w którym komenda zwraca się z prośbą o rozważenie możliwości dofinansowania zakupu dla KPP w Tucholi pojazdu służbowego w ramach tzw. „sponsoringu“.

Niestety, zarząd udzielił negatywnej odpowiedzi i argumentował to tym, że w tej chwili powiatu nie stać na samodzielne wspófinansowanie zakupu pojazdu.

- Jednakże biorąc pod uwagę zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, zarząd jest skłonny rozważyć partycypację w kosztach zakupu wspólnie z innymi samorządami powiatu - informuje starosta Michał Mróz. - Ostatecznie zarząd podejmie decyzję po przeprowadzeniu rozmów z burmistrzem Tucholi i wójtami.

Przypomnijmy, w zeszłym roku komenda powiatowa otrzymała trzy nowe samochody policyjne, na które dokładały się samorządy z powiatu tucholskiego. Do komendy trafiły samochody terenowe, których koszt jednego wynosił ponad 80 tys. zł. Połowę ceny każdego auta wykładała policja, a połowę samorządy. - Nasze auta są wysłużone i ciągle potrzebujemy nowych - podkreślają policjanci. - Cały czas są w terenie.

Janina WaszczukJanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.