Joanna Bejma

Powiat mogileński jest bezpieczny. Policjanci dostali zasłużone awanse

W tym roku komendanci policji - powiatowy i wojewódzki - awansowali i nagrodzili dziewiętnaście osób. Podczas uroczystości w kinie „Wawrzyn” niestety Fot. Joanna Bejma W tym roku komendanci policji - powiatowy i wojewódzki - awansowali i nagrodzili dziewiętnaście osób. Podczas uroczystości w kinie „Wawrzyn” niestety nie wszyscy byli obecni.
Joanna Bejma

Dziewiętnaścioro funkcjonariuszy z Mogilna zostało w tym roku nagrodzonych i wyróżnionych z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji.

Uroczystość zorganizowano w kinie „Wawrzyn”. Obok funkcjonariuszy i pracowników komendy w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele samorządów oraz innych podmiotów, inspekcji i instytucji na stałe współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mogilnie.

Wyższe stopnie

Na podstawie postanowienia prezydenta RP Andrzeja Dudy, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczony został podinspektor Dariusz Krukowski.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy na stopień aspiranta sztabowego mianował starszych aspirantów: Marka Balona, Przemysława Hajduka, Olgę Jabłońską, Mariusza Liska, Karola Matelskiego, Dawida Stasińskiego i Mateusza Urbańskiego. Aspirantami policji zostali młodsi aspiranci: Jacek Czerwiński, Marcin Lisiecki i Przemysław Wawrzyniak.

Na stopień młodszego aspiranta awansował sierżant sztabowy Damian Chełmiński, a na stopień sierżanta mianowano starszych posterunkowych Łukasza Kotlarka i Filipa Sadłowskiego.

Komendant powiatowy KPP w Mogilnie na stopień starszego posterunkowego awansował posterunkowych Dariusza Banaszaka i Grzegorza Głowackiego.

Dodatkowo, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w służbie, nagrodą pieniężną wyróżnił asp. szt. Witolda Dziennika, mł. asp. Annę Szymanderę i sierż. sztab. Krzysztofa Lewandowskiego.

To fajna sprawa pracować z takimi ludźmi

Akty nominacyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mogilnie insp. Radosław Wuttka w obecności Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Artura Malinowskiego.

- Mam przyjemność po raz czwarty uczestniczyć w mogileńskim święcie policji. Fajna to sprawa być szefem tej komendy i pracować z takimi ludźmi. Nasza praca nie jest łatwa. To ciągły pośpiech, ale musimy zawsze pamiętać, że my, jako policjanci musimy służyć społeczeństwu i ludziom tego powiatu. Ludzie na nas liczą. Liczą na to, że jesteśmy w stanie udzielić im porad i wsparcia - oświadczył komendant Wuttka.

- To rok szczególny jeśli chodzi o życie naszej komendy. Zmienia się kierownictwo, funkcjonariusze odchodzą na zasłużoną emeryturę. Pracujemy w znacznie okrojonych składach osobowych. To również rok, w którym zaczęliśmy w większym stopniu dbać o jakość pracy policjantów - przypomniał.

Dodał, że 4 sierpnia ma zostać oddany do użytku gruntownie wyremontowany komisariat policji w Strzelnie. Dalej komendant przypomniał, że dotychczasowi jego zastępcy awansowali i przeszli do innych jednostek. Kilka miesięcy temu Marcin Ratajczak przeszedł do pracy na stanowisku p.o. komendanta KPP w Inowrocławiu, z kolei Artur Krajewski został p.o. komendanta KPP w Żninie.

Jest dobrze

Dalej komendant podziękował wszystkim za współpracę - byłym zastępcom, wszystkim pracownikom komendy, władzom samorządowym i służbom, z którymi policja na stałe współpracuje.

- Chciałbym zameldować panie starosto, że mamy powiat bezpieczny, jest dobrze, a chciałbym, żeby było jeszcze lepiej - powiedział na koniec zwracając się do Tomasza Barczka.

Za pracę policjantom podziękował także m.in. Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa kujawsko -pomorskiego. Zauważył przy okazji, że skoro awansowało dwóch zastępców komendanta powiatowego, to oznacza, iż w Mogilnie są po prostu bardzo dobre kadry.

Joanna Bejma

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.