Potrójny wakacyjny koncert z muzyką Chopina [audio]

Czytaj dalej
(PWYS)

Potrójny wakacyjny koncert z muzyką Chopina [audio]

(PWYS)

Fundacja „Chopin w Ogrodzie Sztuk” zaprasza w niedzielę na trzy koncertu z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Wstęp jest darmowy.

W niedzielę 7 sierpnia Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Fundcja Chopin w Ogrodzie Sztuk zapraszają aż na trzy koncerty w ramach projektu Wakacji z Chopinem.

O godzinie 12 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni zabrzmi muzyka fortepianowa Fryderyka Chopina w wykonaniu Takayuki Hirata i Bartłomieja Kozłowskiego. - Usłyszymy między innymi Preludium Des-dur op. 28 nr 15 zwane Deszczowym, a także ballady, mazurki i impromptus.

Koncert zakończy Barkarola Fis-dur op. 60 nazwana przez Hunekera arcydziełem pulsującym błogim uczuciem miłości - mówi Edyta Fordońska z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Muzykę organową i wokalną będzie można usłyszeć w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Dulsku o godzinie 11.30 oraz w Kościele Parafialnym pod wezwaniem . św. Katarzyny w Dobrzyniu (Plac Tysiąclecia) o godzinie 18.45. - Koncerty rozpocznie Preludium c-moll Fryderyka Chopina w transkrypcji organowej, poza tym zabrzmią kompozycje organowe Jana Sebastiana Bacha, Louisa Jamesa Alfreda Lefébure-Wély, Johna Stanley’a i Gordona Younga. W programie koncertu znalazły się również utwory wokalne, między innymi Ave Maria w opracowaniu Giulio Cacciniego, Michała Lorenca oraz Jana Sebastiana Bacha - dodaje Edyta Fordońska. Wykonawcami obu niedzielnych koncertów będą Anna i Marcin Łęccy.

Organizatorem cyklu koncertów są Fundacja „Chopin w Ogrodzie Sztuk” i Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Projekt „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

- Zadaniem Fundacji „Chopin w Ogrodzie” jest wspieranie młodych adeptów muzyki, uczęszczających do szkół muzycznych, Akademii, zdobywających pierwsze doświadczenia koncertowe. Ale także organizowanie wydarzeń kulturalnych poświęconych Chopinowi i jego czasom, inicjowanie badań i popularyzowanie muzyki naszego kompozytora - podkreśla ksiądz Piotr Roszak, prezes Fudnacji Chopin w Ogrodzie Sztuk. - Kultywowanie pamięci o Fryderyku Chopinie nie może ograniczyć się jedynie do troski o spuściznę materialną, o wciśniętą jedynie w muzealnych eksponatach jego obecność, lecz naszym pragnieniem jest umożliwienie młodym, zainspirowanym Chopinem i jego muzyką, czerpania z jego doświadczeń i zródeł inspiracji, które znajdują się w Polsce. Muzyka naszego kompozytora przekracza granice gatunków muzycznych, stając się pełnoprawnym obywatelem ogrodu sztuk.

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.