Potrójny wakacyjny koncert z muzyką Chopina [audio]

Czytaj dalej
(PWYS)

Potrójny wakacyjny koncert z muzyką Chopina [audio]

(PWYS)

Fundacja „Chopin w Ogrodzie Sztuk” zaprasza w niedzielę na trzy koncertu z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Wstęp jest darmowy.

W niedzielę 7 sierpnia Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Fundcja Chopin w Ogrodzie Sztuk zapraszają aż na trzy koncerty w ramach projektu Wakacji z Chopinem.

O godzinie 12 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni zabrzmi muzyka fortepianowa Fryderyka Chopina w wykonaniu Takayuki Hirata i Bartłomieja Kozłowskiego. - Usłyszymy między innymi Preludium Des-dur op. 28 nr 15 zwane Deszczowym, a także ballady, mazurki i impromptus.

Koncert zakończy Barkarola Fis-dur op. 60 nazwana przez Hunekera arcydziełem pulsującym błogim uczuciem miłości - mówi Edyta Fordońska z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Muzykę organową i wokalną będzie można usłyszeć w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Dulsku o godzinie 11.30 oraz w Kościele Parafialnym pod wezwaniem . św. Katarzyny w Dobrzyniu (Plac Tysiąclecia) o godzinie 18.45. - Koncerty rozpocznie Preludium c-moll Fryderyka Chopina w transkrypcji organowej, poza tym zabrzmią kompozycje organowe Jana Sebastiana Bacha, Louisa Jamesa Alfreda Lefébure-Wély, Johna Stanley’a i Gordona Younga. W programie koncertu znalazły się również utwory wokalne, między innymi Ave Maria w opracowaniu Giulio Cacciniego, Michała Lorenca oraz Jana Sebastiana Bacha - dodaje Edyta Fordońska. Wykonawcami obu niedzielnych koncertów będą Anna i Marcin Łęccy.

Organizatorem cyklu koncertów są Fundacja „Chopin w Ogrodzie Sztuk” i Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Projekt „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

- Zadaniem Fundacji „Chopin w Ogrodzie” jest wspieranie młodych adeptów muzyki, uczęszczających do szkół muzycznych, Akademii, zdobywających pierwsze doświadczenia koncertowe. Ale także organizowanie wydarzeń kulturalnych poświęconych Chopinowi i jego czasom, inicjowanie badań i popularyzowanie muzyki naszego kompozytora - podkreśla ksiądz Piotr Roszak, prezes Fudnacji Chopin w Ogrodzie Sztuk. - Kultywowanie pamięci o Fryderyku Chopinie nie może ograniczyć się jedynie do troski o spuściznę materialną, o wciśniętą jedynie w muzealnych eksponatach jego obecność, lecz naszym pragnieniem jest umożliwienie młodym, zainspirowanym Chopinem i jego muzyką, czerpania z jego doświadczeń i zródeł inspiracji, które znajdują się w Polsce. Muzyka naszego kompozytora przekracza granice gatunków muzycznych, stając się pełnoprawnym obywatelem ogrodu sztuk.

(PWYS)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.