Jakub Kłyszejko

Potrenuj z mistrzynią!

Joanna Łochowska (pierwsza z lewej) z optymizmem podchodzi do prowadzonych przez siebie zajęć. Chce zarazić pasją do sportu seniorów. Na razie świetnie Fot. materiały joanny łochowskiej Joanna Łochowska (pierwsza z lewej) z optymizmem podchodzi do prowadzonych przez siebie zajęć. Chce zarazić pasją do sportu seniorów. Na razie świetnie to się jej udaje
Jakub Kłyszejko

Joanna Łochowska, mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów prowadzi zajęcia crossfitowe dla seniorów. Nie liczy się wiek, ani umiejętności

Utytułowana sportsmenka zaprasza wszystkich seniorów, którzy ukończyli 55 lat na zajęcia CrossFit Seniors. Wiek nie jest granicą, ponieważ osoby poniżej 55 roku życia, którzy nie czują się na siłach trenować z innymi grupami, mogą brać udział w ćwiczeniach. Są one niesamowitą szansą by zadbać o swoje zdrowie, kondycję, siłę i wzmocnienie całego organizmu w tym struktur mięśni i stawów przed ich naturalnym procesem przykurczu i starzenia, a także zaczerpnięcia rad od jednej z najlepszych polskich sztangistek, aktualnej mistrzyni Europy.

Nie liczą się poziom zaawansowania, umiejętności, czy wcześniejsza styczność ze sportem. Najważniejsza jest chęć zmiany swojego stylu życia. Dzisiejszy świat daje mnóstwo możliwości osobom w każdym wieku. Zdrowy tryb życia jest ważny nie tylko dla młodych ludzi. Ważne, aby seniorzy chcieli aktywnie spędzać swój wolny czas, wyjść poza standardy i schematy myślenia. Dzięki temu będą czuli się silniejsi i sprawniejsi w swoich codziennych obowiązkach, a do tego uśmiechnięci. Do ruchu zachęca Joanna Łochowska, która prowadzi zajęcia.

- Razem z właścicielem klubu postanowiliśmy poszerzyć jego ofertę. Zajęcia CrossFit są przeznaczone dla ludzi w każdym wieku. Jako pierwsi w Polsce postanowiliśmy stworzyć grupę dla seniorów. Często osoby starsze żartują, że sama nazwa senior jest trochę niesprawiedliwa, jednak ja im tłumaczę, że to tylko nazwa grupy wiekowej stosowana w ogólnoświatowym crossficie, a tak z ciekawostek to w sporcie forma senior obejmuję zawodników w większości dyscyplin powyżej 23 roku życia, także w podnoszeniu ciężarów, które uprawiam.

Instruktorka tłumaczy, że poziom zaawansowania, a także różnorodność ćwiczeń są dostosowane do umiejętności uczestników. Nikt nie musi się obawiać, że mógłby sobie nie poradzić. Trenerzy zawsze służą pomocą. - CrossFit to trening funkcjonalny, w którego skład wchodzi gimnastyka, trening ciężarowy i wytrzymałościowy. Celem treningu CrossFit jest poprawa ogólnej sprawności. Nawet jeżeli ktoś nie miał styczności ze sportem, to śmiało może wziąć udział w naszych zajęciach. Ćwiczenia na zajęciach dostosowywane są pod indywidualne możliwości seniorów. Jeżeli ktoś nie jest w stanie zrobić pełnego przysiadu, to ułatwiamy wykonanie zadania np. przysiad do piłki lekarskiej. Osobom powyżej 50 roku życia sport jest po prostu potrzebny. Nie mówię tego, bo sama trenuję i aktywność fizyczna jest moją pasją. Z wykształcenia jestem promotorem zdrowego trybu życia i wiem, że wysiłek zapobiega wszelkim schorzeniom, chorobom i usprawnia jakość codziennego życia. To ważne, żeby czuć się dobrze i mieć w sobie ten „wigor” - mówiła Łochowska.

Zajęcia trwają dopiero od trzech miesięcy. Bierze w nich udział kilkanaście osób. Grupy ćwiczeniowe są około dziesięcioosobowe. - Wytworzyła się grupa ludzi, która w fajny sposób spędza ze sobą czas. Zapewniam, ze nie ma się czego wstydzić. Często przychodzą ludzie, którzy krępują się swoim wyglądem bądź schorzeniami. Wszyscy czują się komfortowo. Nie każdy chciałby trenować z młodszymi, ponieważ możliwości są wtedy mniejsze. W swoim gronie potrafią się odprężyć, śmiać na zajęciach i myślę, że jest to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Naszym priorytetem jako ludzi młodych jest to, żebyśmy my naszych rodziców i dziadków ciągnęli ku górze, tak jak oni kiedyś nas jako dzieci prowadzili i chcieli, abyśmy się ruszali, byli aktywni, a nie siedzieli zamknięci przed komputerem - optymistycznie zakończyła sztangistka, serdecznie zapraszając na treningi.
Więcej informacji pod nr 667-540-677, a także mailowo: info@crossfit.zgora.pl.

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.