Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Potrącił yorka i uciekł. Pomogli świadkowie

Piesek jest już bezpieczny i czeka na właściciela w schronisku. Fot. nadesłane Piesek jest już bezpieczny i czeka na właściciela w schronisku.
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Niewielki piesek ma złamaną szczękę i uszkodzoną tylną łapkę. Został przewieziony do bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

Poniedziałek. Kilkanaście minut po godzinie 20. Na drodze krajowej numer 5 w kierunku Poznania po jezdni biegał pies. Nie zauważył go kierowca ciężarówki, który najechał na zwierzątko. Następnie, jak wynika z relacji świadków, zatrzymał się, spojrzał przez szybę i... jak gdyby nigdy nic odjechał. - Kierowca samochodu, który jechał przed nami, udzielił rannemu psu pomocy - mówi Sandra Chełminiak, której również los poturbowanego czworonoga nie był obojętny. - Mężczyzna był w pracy, dlatego to mój narzeczony i ja poczekaliśmy na przyjazd policji oraz poinformowanego przez nich lekarza weterynarii.

Zwierzątko było przestraszone i oszołomione. - Weterynarz na miejscu ocenił, że york ma złamaną szczękę i uraz tylnej łapki - relacjonuje Chełminiak. - Z tego co wiem, wczoraj piesek trafił już do schroniska dla zwierząt na Osowej Górze. Zastanawia mnie jednak, co tak małe zwierzątko robiło na tak ruchliwej drodze. W pobliżu nie ma nigdzie domów, z których mogłoby uciec.

Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę. Na popularnej grupie Bydgoszczanie, która istnieje na Facebooku i liczy prawie 70 tysięcy członków, opublikowała zdjęcie czworonoga. - Odezwały się do mnie cztery osoby, którym w ostatnim czasie zaginęły zwierzęta tej rasy - opowiada. - Jednak wszyscy szukali suczki, a ofiarą wypadku jest samiec. Podejrzewam, że został po prostu skradziony. Tak jak sunie, których właściciele do mnie napisali.

Policjanci w ostatnim czasie nie otrzymali sygnałów o kradzieżach zwierząt. Piesek czeka na swojego właściciela w bydgoskim azylu. - Mogę tylko powiedzieć, że prawdopodobnie go odnaleźliśmy - usłyszeliśmy od pracowników schroniska. - Jednak ta informacja nie jest potwierdzona.

Do wypadków z udziałem czworonogów policjanci i strażnicy miejscy są wzywani sporadycznie. W tym roku wszystkich zgłoszeń dotyczących zwierząt, w tym również błąkających się psów, municypalni otrzymali ponad 500.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.