Poszkodowani w nawałnicy nie zostaną z problemem sami

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Poszkodowani w nawałnicy nie zostaną z problemem sami

Marek Weckwerth

Poszkodowani w sierpniowej nawałnicy, którzy wciąż potrzebują pomocy, nie zostaną z problemem sami - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski.

Mikołaj Bogdanowicz przewodniczył wczoraj spotkaniu samorządowców z całego regionu, by przedyskutować plan pomocy poszkodowanym na trzy kolejne miesiące, a nawet dalsze w 2018 roku.

- Pomoc kierowana przez samorządy, państwo, Caritas i inne organizacje wydaje się niewystarczająca. Priorytetem są osoby, które nadal znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Czekamy na ich listę - stwierdził wojewoda. - Chcemy poznać sytuację tych osób, podejść do problemu indywidualnie. Pomoc płynie z różnych źródeł i musi trafić do najbardziej potrzebujących.

Na jaką pomoc mogą jeszcze liczyć poszkodowani? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.