Postępują etycznie w biznesie. Zostali za to uhonorowani

Czytaj dalej
Fot. UW
(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Postępują etycznie w biznesie. Zostali za to uhonorowani

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Wśród firm, które przestrzegają zasad fair play i zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie są także przedsiębiorstwa z naszego powiatu.

Pod koniec 2015 r. w Warszawie ogłoszono wyniki XVIII edycji programu promocji kultury przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wśród firm, które otrzymały certyfikat i tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play 2015 znalazło się 45 przedsiębiorstw z naszego regionu, w tym 8 z powiatu inowrocławskiego.

Przedstawiciele firm - laureatów spotkali się w urzędzie wojewódzkim podczas uroczystej gali , w której uczestniczył wicewojewoda Józef Ramlau. Pogratulował on im sukcesów i etycznej działalności oraz wręczył dyplomy i drobne upominki.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” realizowany jest od 1998 r. przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. To rodzaj konkursu, w którym oceniane są wszelkie aspekty działalności firmy, uwzględniające m.in. sposób i styl prowadzenia firmy, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość produktów. Celem jest promowanie etyki w działalności gospodarczej, a więc rzetelnego postępowania w relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikam i społecznością lokalną.

Wśród wyróżonionych w ostatniej edycji konkursu są także firmy z powiatu inowrocławskiego. Złoty certyfikat otrzymały: Eurotherm Niewiadomscy Inowrocław (jako jedna z 15 firm w Polsce otrzymała także statuetkę), Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” im. dr. Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu S.p.z.o.z., Dienes Polska Sp. z o.o., Inowrocław. Certyfikatem uhonorowano: Ciech Cargo Sp. z o.o., Inowrocław, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Inowrocławiu, Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Budownictwa „Corpinex” Sp. z o.o., Remsod Sp. z o.o., Inowrocław oraz PPHU Polimat Roman Brejecki, Przedbojewice (gm. Kruszwica).

Osobowościom polskiego biznesu - właścicielom, prezesom firm, które uzyskały tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play ponad 10. razy nadano tytuły „Ambasador Fair Play w Biznesie”. W tej kategorii wyróżniono m.in. Macieja Kempskiego, wiceprezesa Ciech Cargo Sp. z o.o. Nagrodzono również firmy, które wykazują się szczególną dbałością o środowisko. Wyróżnienie to odebrały tylko cztery przedsiębiorstwa w kraju, w tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Inowrocławiu.

Autor: (AB)

(AB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.