Postaw na sprawdzoną szkołę jazdy, a zdasz na prawko

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Marek Weckwerth

Postaw na sprawdzoną szkołę jazdy, a zdasz na prawko

Marek Weckwerth

Ta szkoła jazdy ma świetną zdawalność i kameralną atmosferę, tamta „duży przerób” i kursanci walą do niej drzwiami i oknami. Którą wybrać?

To pytanie nurtuje każdego, kto chce się zapisać na kurs nauki jazdy. Podpowiedzią mogą być rankingi zdawalności, które co pół roku na stronach internetowych publikują wydziały komunikacji starostw powiatowych. Ale nie powinno to być jedyne czy decydujące kryterium wyboru.

- Gdybym znów miała starać się o prawo jazdy, zapisałabym się do szkoły o wysokiej zdawalności egzaminów, ale o małej liczbie szkolonych kursantów - mówi pani Agata z Golubia-Dobrzynia, która ma prawo jazdy od roku. - Gdy chciałam się zapisać do jednej z popularniejszych bydgoskich szkół, ta okazała się mało elastyczna co do godzin jazd. A ja, ze względu na pracę, chciałam jeździć w dogodnych dla siebie godzinach, a nie dla instruktorów. Dlatego wybrałam mniej popularny ośrodek, ale z wysoką zdawalnością. I zdałam za pierwszym podejściem.

Co sprawdzić, zanim zapiszesz się na kurs nauki jazdy? Czym się kierować przy wyborze szkoły? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.