Pośredniaki w regionie dostaną o 18 procent mniej pieniędzy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Katarzyna Piojda

Pośredniaki w regionie dostaną o 18 procent mniej pieniędzy

Katarzyna Piojda

Skoro bezrobotnych ubyło, to i funduszy będzie mniej. W tym roku pośredniaki w regionie dostaną o 18 procent mniej pieniędzy niż w 2017.

W ciągu roku w województwie kujawsko-pomorskim liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 14 tysięcy. To ma dobre, ale też złe strony. Zła jest taka, że powiatowe urzędy pracy w regionie dostaną mniej pieniędzy do rozdysponowania w bieżącym roku.

- Otrzymają prawie 232 miliony złotych z Funduszu Pracy - mówi Marek Rybski, kierownik Wydziału Rynku Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu. - Dla porównania: rok temu PUP działające na terenie regionu dostały o 53 miliony więcej.

W tym roku pośredniaki w regionie dostaną o 18 procent mniej pieniędzy niż w 2017. Jak poradzą sobie bez tych pieniędzy? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.