Pośpiewali jeszcze w świątecznym nastroju

Czytaj dalej
Fot. Jóżef Basta
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Pośpiewali jeszcze w świątecznym nastroju

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W Tucholskim Ośrodku Kultury w niedzielny wieczór zespoły, soliści i kabarety wprowadziły tucholan w świąteczny nastój.

Na początku wystąpił kabaret „Trójka“ z Bydgoszczy, który wprowadził widownię w doskonały nastrój.

- Wystąpili u nas ze świątecznym programem - mówi Hanna Krueger z TOK. - Nie zabrakło w ich występach piosenek świątecznych i opowiastek z dawnych czasów.

Sceniczna Genowefa Stolnica z wielkim wyczuciem i humorem opowiedziała o przygotowaniach do świąt. Co to się dzieje w naszych domach, gdy zbliżają się święta. Ileż to jest zamieszania i przygotowań, a święta raz dwa i miną. Nie zabrakło nastrojowych kolęd i pastorałek śpiewanych wielogłosem. - Występ kabaretu bardzo podobał się publiczności i nagrodzili go gromkimi brawami - dodaje pracownica TOK.

Druga część koncertu to występ naszych lokalnych solistów i zespołów. Na scenie wystąpili - Anonina Wegner, Dominika Kąkolewska, Kornelia Kądziela, Zuzanna i Aleksandra Kądziela, Julia Lepak i Martyna Narloch.

Na scenie z pięknymi pastorałkami wystąpiła schola „Aniołki“ z kościoła pw. Opatrzności Bożej z Rudzkiego Mostu. A na koniec popis wokalny dało męskie trio Piotr Talkowski i Piotr Czarnecki oraz Dariusz Krygowski.

Do śpiewu przyłączyła się także publiczność zgromadzona w Tucholskim Ośrodku Kultury, bo to już była ostatnia okazja, aby wspólnie pośpiewać kolędy i piosenki świąteczne.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.