Posłanka PiS także o naszym regionie [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Posłanka PiS także o naszym regionie [zdjęcia]

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk złoży zapytanie do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Dotyczy możliwości wznowienia ruchu pociągów na linii kolejowej nr 281 na odcinkach: Chojnice - Nakło nad Notecią. Zainspirował ją do tego Marcin Wałdoch.

Posłanka podkreśla, że wie, iż ma dojść do wznowienia ruchu na pewnych odcinkach linii kolejowej nr 281, między innymi na odcinku Września - Gniezno - Nakło. Wiąże się to między innymi z dynamicznym rozwojem gospodarczym okolic Wrześni i zapotrzebowaniem tamtejszych zakładów na ręce do pracy. Oznacza to, że na odcinku od Nakła do Gniezna będzie wzmożony ruch pasażerski.

- Niestety, na północnym odcinku linii kolejowej nr 281 pomiędzy Chojnicami i Nakłem nie funkcjonują żadne połączenia kolejowe - pisze Arciszewska-Mielewczyk. - Oznacza to, że mieszkańcy powiatów: chojnickiego, sępoleńskiego i nakielskiego nie są skomunikowani żadnym połączeniem kolejowym, co utrudnia życie lokalnych wspólnot, a szczególnie młodzieży szkolnej i studentom, którzy przez ośrodki w Nakle i Chojnicach dojeżdżają do szkół z rejonów Pojezierza Krajeńskiego.

Arciszewska-Mielewczyk otrzymywała sygnały w tej sprawie od mieszkańców, m.in. powiatu chojnickiego i sępoleńskiego.

Druga interpelacja posłanki dotyczy możliwości elektryfikacji linii kolejowej na odcinkach: Tczew - Chojnice - Piła (opcjonalnie Szczecinek) oraz na linii Maksymilianowo -Wierzchucin - Łąg - Kościerzyna.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.