Poseł zapewnia, że rondo powstanie. Drogowcy nie wiedzą, kiedy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Agnieszka Romanowicz

Poseł zapewnia, że rondo powstanie. Drogowcy nie wiedzą, kiedy

Agnieszka Romanowicz

Poseł zapewnia, że rondo powstanie. Drogowcy nie wiedzą, kiedy.

- Mam przyjemność poinformować, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa dotrzyma terminów zatwierdzonych przeze mnie jako wiceministra infrastruktury i rozwoju poprzedniej kadencji, w sprawie inwestycji o nazwie „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 91 w miejscowości Warlubie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”. W załączeniu przesyłam odpowiedź na interpelację poselską w tej sprawie - powiadamia nas poseł Paweł Olszewski.

Czytamy w niej: „(...) mam przyjemność poinformować pana posła o zapewnieniu finansowania i skierowaniu do realizacji inwestycji „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 91 w miejscowości Warlubie w ramach Programu Budowy Dróg Lokalnych - programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”. Pismo podpisał Jerzy Szmit, Podsekretarz Stanu.

To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców powiatu świeckiego, zwłaszcza gmin Warlubie i Nowe.

Powodem jest niebezpieczne połączenie drogi wiodącej przez Warlubie z drogą na Kościerzynę, które łączą się na łuku krajówki Świecie - Gdańsk (91). - Rondo w tym miejscu obiecują nam od 10 lat - przypomina mieszkaniec Rulewa. - W tym czasie wielu decydentów podkreślało, że w końcu rondo powstanie, bo w tym miejscu jest wyjątkowo potrzebne. Słyszałem, jak dwa lata temu wypowiadał się na ten temat dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.

Czytelnikowi chodzi o wypowiedź Mirosława Jagodzińskiego z sesji Rady Gminy Warlubie 31 marca 2014 r.

Jagodziński powiedział wtedy, że nie trzeba go przekonywać do przebudowy skrzyżowania na wysokości Warlubia, bo pochodzi z Grudziądza, często jeździł do Radodzieży i wie, jak to skrzyżowanie wygląda. Obiecał walczyć o realizację tej inwestycji, bo skrzyżowanie jest naprawdę niebezpieczne, mimo że ruch tranzytowy na drodze 91 zelżał z chwilą oddania autostrady. Dodał, że GDDKiA wyceniła tę inwestycję na 7,5 mln zł.

Niestety, mimo deklaracji i zainteresowania tylu osób nadal nie wiadomo, kiedy ruszą prace.

- Najpierw musimy uaktualnić projekt tej budowy. Nie została ona jeszcze umieszczona w żadnym harmonogramie inwestycji, czekamy na decyzje w tej sprawie - informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy.

Drogowcy nie mogą nawet potwierdzić, że inwestycja ruszy w tym roku. Rodzi to gorzkie refleksje oczekujących na nią ludzi:- Miejscowi wiedzą, że kierowcy jadący z Kościerzyny zapominają ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z Warlubia, dlatego są totalnie ostrożni, ale nie każdy jest stąd.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.