Porozmawiają z uczniami w szkołach o mowie nienawiści i o tym, jak sobie z nią radzić

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
(ea)

Porozmawiają z uczniami w szkołach o mowie nienawiści i o tym, jak sobie z nią radzić

(ea)

- Po feriach w szkołach odbędą się zajęcia dla uczniów poświęcone mowie nienawiści - zdecydowały samorządy w regionie. Ma to pomóc dzieciom w uporaniu się z tym problemem.

Pomysł, aby poświęcić temu tematowi więcej uwagi, zrodził się po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Chodzi o to, aby uświadomić uczniom, jak wielkie zagrożenie stanowi mowa nienawiści, do czego może ona doprowadzić i jak eliminować ją z życia.

Poparli petycję

Toruńska aktywistka, a zarazem nasza współpracowniczka, Marta Siwicka, wystosowała apel o wprowadzenie lekcji dotyczących mowy nienawiści. „Odnosimy wrażenie, że krzywdzące, brutalne słowa są coraz powszechniejsze w życiu publicznym, a hejt jest na porządku dziennym. Nawet w obliczu tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza spirala mowy nienawiści nie przestała się nakręcać. Jest w nas głęboki niepokój i przekonanie, że język ma silny wpływ na rzeczywistość i może przyczyniać się do tragedii. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wydał polecenie, by we wrocławskich szkołach odbyły się lekcje poświęcone mowie nienawiści. Prosimy Pana (Michała Zaleskiego, przyp. red.) o podjęcie podobnych działań w Toruniu”

Toruńska aktywistka, a zarazem nasza współpracowniczka, Marta Siwicka, wystosowała apel o wprowadzenie  lekcji dotyczących mowy nienawiści.

Pomysł znalazł uznanie. - Zobowiązuję Państwa Dyrektorów do podjęcia działań, które wyeliminują z naszego codziennego życia klimat i język nienawiści. Jednym z nich będą  dodatkowe, cykliczne lekcje w toruńskich szkołach kształtujące właściwe wartości - zaapelował Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Co na to inne miasta? I czy pomysł ma sens? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(ea)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.