Porażka Olimpii-Unii

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Porażka Olimpii-Unii

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Bez dwóch podstawowych tenisistów próbowała Olimpia-Unia wygrać wczoraj mecz w Zielonej Górze. Poległa, mając w składzie... 13-latka, ale wciąż jest liderem.

ZKS PALMIARNIA ZIELONA GÓRA - OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ 3:0

PALMIARNIA: Takakiwa , Horejsi , Błaszczyk WYNIKI: Taku Takakiwa - Jarosław Żmudenko 3:0 (10,11,8), Miroslav Horejsi - Wang Yang 3:2 (-6,9,8, -9, 11), Lucjan Błaszczyk - Samuel Kulczycki 3:0 (2,1,7)

Bez lidera, Kaiia Yoshidy pojechała Olimpia-Unii do Zielonej Góry, na mecz z silną ZKS Palmiarnią, pod wodzą legendarnego już Lucjana Błaszczyka.

Dlaczego Piotr Szafranek, trener Olimpii-Unii, zrezygnował z najlepszego w drużynie Japończyka?

- Sensownie rozkładamy siły, zwłaszcza czołowych zawodników. Yoshida będzie nam bardzo potrzebny na półfinał Ligi Mistrzów, w walce ze szwedzką ekipą Eslovs. Także na fazę play off w Superlidze. W piątek, w derby, bez Yoshidy a nawet bez Zatówki, pokonaliśmy Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz - tłumaczy szkoleniowiec. - Powinniśmy sobie poradzić także w Zielonej Górze.

Jednak mecz nie zapowiadał się na „spacerek”. Palmiarnia potrafiła ograć wicemistrza Polski, Bogorię. Wciąż w formie jest Błaszczyk - olimpijczyk, kilkunastokrotny mistrz Polski, medalista mistrzostw Europy. Bardzo dobrze gra Czech , Miroslav Horejsi.

Jako pierwszy w ekipie gospodarzy wystąpił Taku Taka-kiwa. Toczył wyrównany pojedynek z Jarosławem Żmu-denko, który minimalnie ustępował Japończykowi. Prowadzenie 1:0 objęła Palmiarnia. Odrobić stratę miał Wang Yang, ale Horejsi grał nadzwyczaj ambitnie. Pomieszał szyki Azjacie. W tym 5-setowym, strategicznym pojedynku, lepszy był Czech, co oznaczało, że Palmiarnia zmierza po triumf 3:0.

Tener Szafranek miał wczoraj zmartwienie: nie wyzdrowiał Zatówka, który leczył zapalenie krtani antybiotykami. W składzie superligowym zadebiutował więc... młodziutki, 13-letni Samuel Kulczycki z I-ligowej drużyny Olimpii-Unii. Komu musiał stawić czoła? Olimpijczykowi, Błaszczykowi.

Musiałby zdarzyć się cud, żeby w tym pojedynku wygrał grudziądzanin...

Nikt nie oczekiwał od Kulczyckiego, żeby pokonał legendę polskiego pingponga. Wcześniej zawiedli Żmudenko i Wang, przegrywając swoje partie minimalnie, ale jednak... W sumie przykro było patrzeć, jak Błaszczyk ogrywa mistrza Europy 10-latków z 2011 i 2012 r. Kulczycki to talent, ale na występy w silniejszej niż kiedykolwiek Superlidze jest za wcześnie. Szkoda, że ekipa mistrza Polski nie wystąpiła w najmocniejszym składzie. Bo czy taki mecz chcieli oglądać kibice w Zielonej Górze? Fani Palmiarni dopingowali w tej partii nie Błaszczyka, ale 13-latka. Bili mu brawa za każdy zdobyty punkt.

Olimpia-Unia, lider Superli-gi, wcześniej uzyskała przewagę 4 pkt nad drugim w tabeli Dekorglassem. Ta porażka nie pozbawiła jej 1. miejsca.

Najwięcej tenisistów ze światowej czołówki ma w składzie Działdowo

W lutowym , światowym rankingu ITTF na czołowych miejscach są też zawodnicy Wschodzący Białystok Superligi. W pierwszej „50” jest trzech tenisistów KS Dekorgla-ssu Działdowo i dwóch z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. Najwyżej z graczy polskiej ligi - na 12. miejscu w świecie jest obecnie Wong Chun Ting z Hongkongu, lider Dekor-glassu Działdowo. Na 13. jest Jung Youngsik z Korei Pd., tenisista Dartomu Bogoria Grodzisk Maz.

17. lokatę zajmuje Tang Peng (Hongkong), Dekorglass Działdowo. 24. na światowej liście jest Maharu Yoshimura (Japonia), Dekorglass.

Na 38. miejsce (z 56.) awansował Japończyk, Kaii Yoshida, , gwiazda Olimpii-Unii Grudziądz, aktualnego drużynowego mistrza Polski.

40. lokatę zajmuje najlepszy Polak, Wang Zeng Yi , gra w Kolping Frac Jarosław. Na 47. miejscu jest Che n Weixing (Austria), zawodnik Energi - Manekina Toruń.

50. rakieta świata to Wang Yang (Słowacja) jeden z liderów Olimpii-Unii Grudziądz.

Nowa gwiazda w Superlidze to Grek Gionis Panagiotis, rakieta nr 24. na świecie. Wzmocni Dar-tom Bogorię od sezonu 2016/17.

Patryk Zatówka jedzie na mistrzostwa świata Najmłodszy w pierwszym składzie Olimpii-Unii Patryk Zatówka powołany został do 5-osobowej reprezentacji Polski seniorów na drużynowe mistrzostwa świata w Malezji. Zgrupowanie w Hong-kongu ma od 19 do 26 lutego, a DMŚ od 26 lutego do 6 marca.

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.