Porażka i koniec sezonu dla WTS

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Porażka i koniec sezonu dla WTS

Marcin Gołembiewski

Porażką zakończyły debiutancki sezon w II lidze siatkarki WTS.

WTS - Orzeł Elbląg 0:3 (-21, -12, -22)

WTS: Irzemska, Jędrzejewska, Gogol, Wyczałkowska, Malinowska, Balcerak, Kiełpińska, Depka-Skrzypińska, Świeczkowska, Browarczyk, Abdulzade, Majewska.

Włocławianki w trzecim meczu play off uległy przed własną publicznością Orłowi Elbląg 0:3.

Niepokonane w tym sezonie rywalki zanotowały 21. zwycięstwo i pewnie zmierzają do I ligi. WTS po raz pierwszy zagrało w Hali Mistrzów spotkanie ligowe. W trzecim secie wygrywało 18:16, następnie był remis po 22, ale do końca trzy punkty zdobyły rywalki i serię zakończyły w trzech meczach.

Była to szósta z rzędu porażka WTS. W sumie w tym sezonie włocławianki przegrały 11 meczów (5 razy z Orłem) oraz zwyciężyły w 10. spotkaniach. Po sezonie zasadniczym w II lidze kobiet podopieczne Marka Zacharka uplasowały się na 5. pozycji.

W drugiej parze play off do rozstrzygnięcie potrzebne będzie 5. spotkanie, które w środę zaplanowano w Koś-cianie. Jak do tej pory UKŻPS i Culmen Chełmno wygrywały swoje spotkania przed własną publicznością i w rywalizacji jest remis 2:2.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.