Andrzej Galczak

Poparcie dla protestujących w Sejmie płynie też z Włocławka

Niepełnosprawni i popierające ich postulaty osoby protestowały na pl. Wolności. Fot. Andrzej Galczak Niepełnosprawni i popierające ich postulaty osoby protestowały na pl. Wolności.
Andrzej Galczak

Protest rodziców osób niepełnosprawnych, prowadzony od kilkudziesięciu dni w Sejmie RP, wywołał gesty solidarności w wielu polskich miastach. Spontaniczna akcja osób solidaryzujących się z protestującymi była także we Włocławku.

Na plac Wolności skrzyknęły się osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie popierający rodziców osób niepełnosprawnych, którzy od trzech tygodni prowadzą protest w sejmie. We Włocławku akcję zainicjowała na Facebooku Agnieszka Maciejewska, która musi korzystać z wózka inwalidzkiego i pomocy innych osób.

Jeszcze za dużo barier dla niepełnosprawnych

- Zwłaszcza dla osób poruszających się na wózkach niezbędna jest pomoc wolontariuszy, bo nie wszędzie można dotrzeć, a rodzice nie zawsze są w stanie pomóc - podkreśla Agnieszka Maciejewska. - Nawet w poradniach lekarskich mamy z tym problem. W naszym mieście brakuje busów, którymi można byłoby się przemieszczać. Nie chodzi o darmowe przejazdy, ale o taką możliwość. Inaczej jesteśmy zmuszeni do rezygnacji nawet z wizyt u lekarzy.

Więcej o proteście - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.