Ponownie tłum ludzi wskoczy do Brdy

Czytaj dalej
Fot. Tomek Czachorowski
Mateusz Mazur

Ponownie tłum ludzi wskoczy do Brdy

Mateusz Mazur

15 sierpnia odbędzie się trzecia edycja zawodów Woda Bydgoska.

Impreza Woda Bydgoska wchodzi w skład marki Aktywnej Bydgoszczy. W ten sposób ratusz chce promować miasto pod kątem rywalizacji sportowej na świeżym powietrzu.

- To jedyna w skali kraju taka impreza na otwartym akwenie w centrum miasta. Głównym naszym celem jest pokazanie, że rzeka może być bardzo dużym walorem turystycznym - mówi Tomasz Dobrowolski z biura promocji miasta i współpracy z zagranicą bydgoskiego ratusza.

To będzie trzecia edycja tych popularnych zawodów. W tym roku zaplanowano w regulaminie kilka zmian. Jedną z nich jest zwiększenie liczby uczestników. Teraz wynosi ona 650 osób.

Pływacy zmierzą się tradycyjnie na trzech dystansach: 650, 1600 i 2800 metrów.

- Dwie dłuższe konkurencje zostały bardzo szybko obsadzone. Nie ma już na nie miejsc. Czekamy jeszcze na zgłoszenia na najkrótszy dystans - mówi Dobrowolski.

Kolejną zmianą jest podział wyścigów na więcej tur. Zawodnicy będą ścigać się w 50-osobowych grupach.

- To ważna korekta, która poprawi bezpieczeństwo i kom-fort zawodów. Prosili o nią sami pływacy, jak i ratownicy WOPR - wyjaśnia Dobrowolski.

Z kolei trasy wyścigów są niezmienione. Najkrótszy dystans rozpocznie się przy moście im. Jana Kiepury, średni w okolicach Rybiego Rynku, a najdłuższy przy hali Łuczniczka. W zależności od dystansu będzie trzeba wykonać nawroty przy śluzie miejskiej i dopłynąć do mety, która znajdzie się na Wyspie Młyńskiej.

Początek zawodów zaplanowano 15 sierpnia o godzinie 11. Wówczas rozpoczną się najkrótsze wyścigi. Start do kolejnych na tym dystansie będzie odbywał się co pół godziny. Około 14 zawodnicy powinni ruszyć do najdłuższego dystansu. Natomiast przed 16 ruszają trzy tury na dystansie 1600 metrów.

Na listach widnieje obecnie 454 nazwisk. - Najwięcej uczestników jest oczywiście z Bydgoszczy, ale przyjadą do nas również zawodnicy z Poznania, Wrocławia i Olsztyna - wymienia Mirela Jaros-Klimińska, dyrektor biura promocji miasta.

Do obsadzenia (tylko na najkrótszym dystansie) pozostało jeszcze ponad sto miejsc. Zgłaszać można się drogą elektroniczną na stronie internetowej www.aktywna.bydgoszcz.pl.

Pula tegorocznych nagród to ok. 25 tysięcy złotych. Na zwycięzców czekają vouchery na kwotę 2-3 tys. zł.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.