Małgorzata Stempinska

Ponad 3,7 tys. zł brutto dodatkowo co miesiąc dla stulatka. I do tego emerytura lub renta

Świadczenie honorowe oraz dodatek pielęgnacyjny są co roku waloryzowane. Zatem zawsze są wyższe od 1 marca. Fot. 123RF Świadczenie honorowe oraz dodatek pielęgnacyjny są co roku waloryzowane. Zatem zawsze są wyższe od 1 marca.
Małgorzata Stempinska

W regionie mamy 171 stulatków. Osobom, które ukończyły 100 lat, ZUS co miesiąc wypłaca świadczenie honorowe, a KRUS dodatek. Na dodatkowe pieniądze mogą też liczyć ci, którzy już mają 75 lat.

Świadczenie honorowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest wypłacane z urzędu z emeryturą lub rentą począwszy od miesiąca, w którym dana osoba kończy sto lat. Inaczej jest ze stulatkami, którzy nie mają emerytury lub renty. Im także przysługuje świadczenie, ale muszą w tym celu złożyć wniosek w ZUS i przedstawić dokument potwierdzający datę urodzenia.

Wszystkiego o świadczeniu honorowym dowiesz się, czytając pełną wersję artykułu. Zajdziesz tam też informacje o innych dodatkowych pieniądzach do emerytury.

Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.