Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Pomogli im strażacy

29-letni kierowca volkswagena vento zginął na miejscu. Cztery licealistki przewieziono do szpitala w Grudziądzu na obserwację Fot. KPP Chełmno 29-letni kierowca volkswagena vento zginął na miejscu. Cztery licealistki przewieziono do szpitala w Grudziądzu na obserwację
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Chojniccy licealiści, wracający z wycieczki do Zakopanego, przeżyli chwile grozy, gdy w nocy z piątku na sobotę w ich autobus uderzył volksawagen vento.

Do zdarzenia doszło w Jeleńcu, na drodze krajowej nr 91. Zginął 29-letni kierowca volkswagena vento. Jechał w kierunku Torunia, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus, którym podróżowali licealiści. Cztery uczennice, które uskarżały się na ból głowy i brzucha trafiły do szpitala w Grudziądzu - mówi „Pomorskiej” sierż. szt. Anita Zielińska z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. - Jedna z nich doznała wstrząśnienia mózgu.

Było po północy, kiedy doszło do wypadku. Volswagen vento uderzył w przód i bok autobusu. Było w nim 28 licealistów, czterech opiekunów i kierowca. Strażacy pomogli poszkodowanym. Przewieźli ich do Komendy w Chełmnie. Tam wszyscy dostali posiłek i ciepłe napoje i czekali na przyjazd rodziców.

Okoliczności wypadku wyjaśni policja pod nadzorem prokuratora.

Wypadków w naszym regionie, niestety, było więcej. Przed Człuchowem od strony Chojnic audi A8 zjechało na lewą stronę drogi, potem na pobocze i zatrzymało się na drzewie. Autem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje małych dzieci. Sami wyszli z audi, trafili do szpitala. Również w piątek, na ul. Dworcowej w Chojnicach, peugeot wymusił pierwszeństwo i uderzył w autobus MZK.67-latkę z autobusu przewieziono do szpitala.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.