Sandra Szymańska

Pomoc socjalna na wysokim poziomie. Ze wsparcia skorzysta każdy, kto potrzebuje pomocy

W zbijaniu kręgli pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej nikt nie dorówna Fot. Nadesłane W zbijaniu kręgli pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej nikt nie dorówna
Sandra Szymańska

Na ostatniej sesji rady powiatu radni wysłuchali informacji z działalności instytucji , które w powiecie tucholskim zajmują się udzielaniem pomocy społecznej.

Jedną z nich jest Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Osób Przemocy w Rodzinie w Tucholi.

– Z naszego wsparcia korzysta coraz więcej osób. Nie wynika to ze wzrastającej liczby ofiar przemocy, ale głównie z ich wzrastającej świadomości, że warto zwrócić się do nas o pomoc

– stwierdziła kierownik ośrodka Agata Frohlke.

W ośrodku przebywa 41 osób, natomiast z całodobowej formy niestacjonarnej korzysta 178 osób, z czego 124 to mieszkańcy powiatu tucholskiego i pojedyncze osoby z powiatu bydgoskiego, sępo­leńskiego, kościerskiego, choj­nickiego, nakielskiego, prze­worskiego, chełmińskiego, aleksandrowskiego i świeckiego.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sandra Szymańska

Dziennikarstwo lokalne to ciężki kawałek chleba. Ale satysfakcjonujący. Spod mojego pióra wychodzą teksty dotyczące różnorodnych aspektów codzienności powiatu sępoleńskiego: Sępólna Krajeńskiego, Więcborka, Kamienia Krajeńskiego i Sośna. Jednak to kultura i samorząd są w centrum moich zainteresowań. Ściślej - ludzie, którzy je tworzą. Pierwsi mają u mnie "fory", drugim bacznie się przyglądam. Często trafiają do mnie tematy kontrowersyjne. Dlatego jedni mnie uwielbiają, inni patrzą na mnie co najmniej podejrzliwie. W kontakcie z drugim człowiekiem skracam dystans, ale nie pozwalam "wejść sobie na głowę". Nie trzeba mnie lubić. Ważne, by ze mną rozmawiać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.