Pomoc ambulatoryjna już nie na Kilińskiego we Włocławku

Czytaj dalej
Andrzej Galczak

Pomoc ambulatoryjna już nie na Kilińskiego we Włocławku

Andrzej Galczak

Pomoc ambulatoryjna już nie na Kilińskiego we Włocławku. Od października pomoc doraźną przejmie szpital przy Wienieckiej.

Choroba nie wybiera, przykre, czasem nawet niebezpieczne dolegliwości, niestety, przytrafiają się w najmniej odpowiednim momencie.
Do tej pory, gdy w nocy lub w święto trzeba było szukać pomocy medycznej udawaliśmy się do Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kilińskiego. Jednak 1 października to się zmieni. Wejdzie w życie ustawa o świadczeniach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zmiany dotkną pacjentów i personel

- Prowadzone przez nas ambulatorium dyżurne przestaje funkcjonować - mówi Arkadiusz Nowodworski, prezes MZOZ.

Te obowiązki przejmuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Wyrażaliśmy gotowość kontynuowania kontraktów. Zwracaliśmy się do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak zgodnie z ustawą nie będziemy mieli do tego tytułu prawnego.

Zmiany dotkną nie tylko pacjentów, ale i zatrudniony na dyżurach w MZOZ personel. Ich kontrakty wygasają z końcem września. Dotyczy to czterech lekarzy, w tym trzech internistów, jednego pediatry oraz czterech pielęgniarek.

Szpital przygotowuje się do nowych obowiązków

W rozporządzeniu złagodzone zostały wymagania dotyczące liczby zespołów lekarsko-pielęgniarskich świadczących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Jak w szpitalu zorganizowana zostanie ta pomoc? - Jesteśmy na etapie przygotowywania się do nowych zadań - podkreśla Marek Bruzdowicz, dyrektor szpitala. - Będziemy rozmawiali z dotychczasowym wykonawcą tych usług, żeby omówić warunki ewentualnej współpracy w tym zakresie. Opiekę nad pacjentami jednak zapewnimy. Szukamy dla nich optymalnego rozwiązania.

Włocławski MZOZ miał pod opieką ponad 200 tys. osób. W czasie dyżurów przyjmował niejednokrotnie 200 pacjentów. - Nic się jednak nie zmienia jeśli chodzi o pracę naszych przychodni - dodaje prezes MZOZ.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.