Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Adam Willma

Polonistka i afera stanikowa. Uczniowie pogubili się w zeznaniach

Nie mogę pogodzić się z tym, że dyrektor nie poczynił żadnych kroków dla odwołania oskarżenia. Poniosłam konsekwencje  i straty - mówi nauczycielka. Fot. Adam Willma Nie mogę pogodzić się z tym, że dyrektor nie poczynił żadnych kroków dla odwołania oskarżenia. Poniosłam konsekwencje i straty - mówi nauczycielka.
Adam Willma

Całkowity zwrot w sprawie o molestowanie uczennicy przez nauczycielkę toruńskiego LO nr 3. Młodzi pogubili się wyjaśnianiach. Teraz to oni mogą mieć problemy.

Sprawa, o której szerzej pisaliśmy w czerwcu, zatoczyła szerokie kręgi w toruńskiej oświacie. Choć większość osób, które znają Elżbietę Broczkowską jako polonistkę z ogromnym doświadczeniem, nie uwierzyła zarzutom, wydawało się, że jej kariera jest skończona. Oskarżenia układały się w logiczną całość, a wersję „ofiary” potwierdzić mieli jej znajomi oraz ekspertyza psychologa.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Lepiej bez stanika

Broczkowska została bezterminowo zwieszona w obowiązkach. Zarzucono jej „uchybienie godności zawodu i obowiązkom”.

Godności zawodu pani od polskiego uchylić miała w szokujący sposób:

„Na pytanie uczennicy, Katarzyny Miłobęckiej o podanie terminu oddania prac poprosiła, aby ta pozostała po lekcji w klasie. Po zakończeniu lekcji nauczycielka wyprosiła pozostałych uczniów, zaś do Katarzyny Miłobęckiej powiedziała, że uczennica wydaje się być spięta i aby się rozluźniła, po czym zdjęła torebkę z ramienia uczennicy i zaczęła masować jej barki, pytając czy czuje się lepiej. Gdy uczennica odpowiedziała, że nie czuje się lepiej, nauczycielka odpięła jej biustonosz, stwierdzając, że powinna czuć się luźniej, tak jak teraz. Uczennica zabrała swoje rzeczy i bez słowa wyszła z klasy. Na korytarzu czekała na nią koleżanka, która widziała, że Katarzyna Miłobęcka wyszła z klasy i zapinała biustonosz”.

Niepoprawna

Polonistka z trójki nie kryje, że nie jest niewolnikiem konwencji i poprawności.

- Niekonwencjonalna. Unikająca nudy. Ale też trochę człowiek z innej epoki - wspomina nauczycielkę jedna z uczennic. - Mająca swoje zasady, niekoniecznie schlebiająca uczniom. No i wymagająca, u niej o stopnie trzeba się mocno postarać. Ma swoje przyzwyczajenia, które dziś nie wszystkim się podobają. Przytuli, pogłaszcze. Sprawdzi, czy na pewno masz podkoszulek zimą.

Broczkowska nie raz dawała do zrozumienia, że tolerancja na jej zajęciach ma swoje granice. Już wcześniej zapłaciła za to oskarżeniem o mobbing i rocznym zawieszeniem. Sprawa skończyła się niczym, kuratorium nie doszukało się przewinienia.

W jakim zakresie zeznania młodzieży nie zgadzają się z zebranymi dowodami? Czy nauczycielka pozwie uczennicę o zniesławienie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Adam Willma

Żyjący w coraz mniej oczywistym świecie ze stałym uczuciem deja vu. Nałogowy słuchacz ludzkich historii i muzyki sprzed trzech stuleci.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

piotr644

Dawne przekleństwo rzucane na kogoś brzmiało: " a bodajbyś cudze dzieci uczył". Relacje pomiędzy nauczycielami a uczniami oraz pomiędzy samymi nauczycielami są chore. Ja winię za to chorą poprawność polityczną, która jest tak promowana przez środowiska elit unijnych zdominowanych przez LGBT.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.