Magdalena Zimna

Polonia jest zdana na łaskę rywali?

Polonia Bydgoszcz czy KSM Krosno? Zawodnicy obu drużyn bronią się przed  spadkiem z Nice PLŻ. Fot. Jarosław Pabijan Polonia Bydgoszcz czy KSM Krosno? Zawodnicy obu drużyn bronią się przed spadkiem z Nice PLŻ.
Magdalena Zimna

Dwa tygodnie przerwy do kolejnego meczu Polonia musi wykorzystać na ostry trening. Do końca rundy zasadniczej zostały cztery kolejki, a bydgoska drużyna wciąż nie jest pewna utrzymania się w Nice PLŻ.

Sytuacja jest trudna

W weekend humory w na Sportowej 2, na pewno trochę się poprawiły. Drużyna, z którą Polonia będzie walczyć o pozostanie w pierwszej lidze - KSM Krosno - przegrała u siebie z Włókniarzem Częstochowa. „Wilki” zostały z dorobkiem 9 punktów w tabeli. Tyle samo, dzięki piątkowemu zwycięstwu nad ekipą z Piły, ma Polonia. W dodatku, nasza drużyna wygrała dwumecz z KSM.

Trudno jednak powiedzieć, by była w lepszej sytuacji. W ostatnich czterech kolejkach nasi żużlowcy będą musieli liczyć nie tylko na swoje umiejętności i szybkie motocykle, ale również na potknięcia rywala. KSM dwa z czterech spotkań rozegra na swoim torze - z „sąsiadami” Stalą Rzeszów i Wandą Kraków. Polonia tymczasem na swoim torze ma tylko jeden mecz - z Lokomotivem Daugavpils. Łotyszy musi pokonać, a najlepiej zdobyć jeszcze bonus (8 punktów straty z pierwszego meczu). I to może jednak nie wystarczyć. Najkorzystniej byłoby pokusić się o jakieś punkty na wyjazdach - w Rzeszowie, Krakowie lub Rawiczu, ale dotychczasowa dyspozycja naszej drużyny w tej kwestii raczej nie napawa optymizmem.

Wiele wskazuje więc na to, że Polonia będzie zdana na łaskę innych drużyn, w innych meczach. Musi liczyć, że Stal Rzeszów lub Wanda Kraków wywiozą coś w Krosna. Nie ma się raczej co obawiać, że krośnianie sami wywalczą coś na obcych torach - na mecze jadą do Piły i do Daugavpils.

A dziś w Bydgoszczy powalczą młodzieżowcy. Na torze przy Sportowej odbędą się zawody IV rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Nasz zespół walczyć będzie z drużynami z Gorzowa, Rybnika oraz Łodzi. J

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16.30. Dla kibiców dostępna będzie wyłącznie trybuna główna. Wejście na program zawodów w cenie 10 zł. Dzieci do lat 16 wchodzą za darmo. Sprzedaż programów rozpocznie się o godz. 16:00 na stoisku klubowym pod trybuną główną.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.