Polonia Bydgoszcz idzie do Trybunału

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Magdalena Zimna

Polonia Bydgoszcz idzie do Trybunału

Magdalena Zimna

Bydgoski klub zwrócił się do Trybunału Polskiego Związku Motorowego, by zajął się sprawą kontrowersyjnych decyzji sędziego z meczu w Krośnie.

Informację podał portal sportowefakty.wpl.pl. Chodzi o mecz z 3 lipca, który Polonia przegrała 43:47. Dodatkowo, czerwoną kartkę dostał Damian Adamczak, który - zdaniem sędziego - celowo przewrócił się na tor w jednym z wyścigów, przy prowadzeniu gości. Na wynik, zdaniem Polonii, wypływ miały też inne decyzje. M.in. ta o powtórzeniu zakończonego już wyścigu 12., który poloniści wygrali 4:2. Sędzia uznał jednak, że nierówno ruszyła taśma startowa i kazał zawodnikom jechać jeszcze raz. Powtórka skończyła się wynikiem 3:3.

Po tamtym meczu poloniści nie ukrywali rozgoryczenia i narzekali na pracę sędziego.

- Dla mnie to Polonia wygrała ten mecz - komentował trener Jacek Gollob.

Z prośbą o rozstrzygnięcie sporu bydgoski klub zwrócił się do Trybunału PZM. Podkreślić trzeba, że wynik tego spotkania ma bardzo ważne znaczenie w kontekście utrzymania się w I lidze. Walka o pozostanie na zapleczu Nice PLŻ rozstrzygnie się właśnie między drużynami z Bydgoszczy i Krosna. - Nie podoba nam się sytuacja, że Polonia po tylu tygodniach od meczu roztrząsa tę sprawę, licząc na weryfikację wyniku. Moim zdaniem, gdyby do tego rzeczywiście doszło i rezultat spotkania zostałby zmieniony, mielibyśmy do czynienia z wielkim skandalem - tak na łamach portalu sportowefakty.wp.pl sytuację skomentował prezes KSM-u, Janusz Steliga.

Polonia punktów szukać musi jednak przede wszystkim na torze . W piątek (godz. 17.30) zmierzy się z pilską imienniczką. A że bydgoska drużyna bardzo potrzebuje punktów, Piłę musi pokonać, najlepiej z bonusem. Żeby zdobyć trzy punkty trzeba wygrać wysoko - zdobyć minimum 52 punkty (w Pile przegraliśmy 39:51). Rywale do Bydgoszczy przyjadą bez najskuteczniejszego zawodnika - Michała Szczepaniaka (średnia 2,27), który miał wycinany wyrostek robaczkowy i będzie pauzował około 3 tygodni. Jego miejsce zajmie Bjarne Pedersen. W bydgoskiej ekipie może zadebiutować Kai Huckenbeck. Niemiec ma dziś trenować przy Sportowej.

Bilety na mecz do jutra można nabyć w kasie w budynku administracyjnym (12.00-16.00), w piątek w kasach od ul. Sportowej, od godz. 14.00. Dzieci ze szkół podstawowych (do lat 13) na mecz mogą wejść za darmo (trybuny B i C, za okazaniem legitymacji szkolnej przy wejściu dla posiadaczy karnetów). A pierwszych 50 osób, które dziś oddadzą krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, na hasło „Polonia Bydgoszcz”, otrzyma bilety na mecz!

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.