Półkolonie w Bydgoszczy - decyduje kolejność zgłoszeń

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Półkolonie w Bydgoszczy - decyduje kolejność zgłoszeń

Sławomir Bobbe

Od wtorku, 8 czerwca, zaczynają się zapisy na bydgoskie półkolonie. Warto zachować czujność - o przyjęciu dziecka na zajęcia decydować będzie kolejność zgłoszeń.

W związku z poluzowaniem obostrzeń pandemicznych miasto zdecydowało o organizacji bydgoskich półkolonii i otwarciu zapisów na zajęcia.

- Już po raz trzeci organizujemy letnie półkolonie dla uczniów bydgoskich szkół. Chcemy, żeby dzieci mogły spędzić wakacje w mieście w sposób atrakcyjny i bezpieczny – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Chcemy pomóc rodzicom przy organizacji letniego wypoczynku. Oferta dziewięciu turnusów półkolonii obejmuje cały okres wakacyjny, dlatego rodzice mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Co ważne, półkolonie odbywają się na wszystkich osiedlach, w całym mieście, nie trzeba dowozić dziecka na wakacyjne zajęcia na drugi koniec miasta.

Półkolonie w Bydgoszczy - jak zapisać dziecko?

Co trzeba zrobić, żeby zapisać dziecko na półkolonie? Oto najważniejsze zasady

Uwaga - o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

Bydgoskie półkolonie - jaka oferta dla uczniów?

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15. Grupy liczyć będą maksymalnie 15 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (100 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne.

Wypełnioną kartę uczestnika należy dostarczyć do sekretariatu wybranej placówki w terminie 8-14 czerwca.

Gdzie zgłosić dziecko na półkolonie?

Chęć udziału dziecka w półkoloniach należy zgłosić przez złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z oświadczeniami w placówce, w której dziecko ma uczęszczać na półkolonie. Dziecko powinno mieć legitymację bydgoskiej szkoły oraz Bydgoską Kartę Miejską. Ratusz informuje, że listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach i opublikowane na stronach internetowych placówek, do których zostały zgłoszone dzieci – 24 czerwca o godz. 15:00.

Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.