Maria Baranowska m.baranowska@glos.com

Polki chcą, by ich partnerzy zasięgnęli seks-porad od... celebrytów [infogram]

Do Macieja Zakościelnego na korepetycje wysłałoby swojego partnera najwięcej, boaż 34 procent Polek. Fot. Paweł Smoliński Do Macieja Zakościelnego na korepetycje wysłałoby swojego partnera najwięcej, boaż 34 procent Polek.
Maria Baranowska m.baranowska@glos.com

Aż 87 procent kobiet uważa, że ich partner mógłby być lepszym kochankiem, gdyby poprosił o wskazówki znanych celebrytów.

Takie wnioski płyną z badania opinii przeprowadzonej przez TNS Polska na rzecz kampanii „Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji”. Profesor Zbigniew Izdebski, seksuolog, już od kilku lat powtarza, że Polki stały się odważniejsze w swoich seksualnych wyborach i marzeniach. Wakacje sprzyjają nowym znajomościom i współczesne kobiety z tego korzystają. Na wakacyjny romans decyduje się coraz więcej pań i to w różnym przedziale wiekowym.Okazuje się także, że co trzecia kobieta marzy o tym, by doświadczyć zmian w swoim życiu erotycznym.

W kontekście badań, które pokazują, że aż 20 procent badanych kobiet uprawia seks rzadziej niż raz w tygodniu, a tylko 18 procent pań współżyje ze swoimi partnerami raz w tygodniu, takie wnioski nie są zaskoczeniem.

Co trzecia kobieta marzy o tym, by doświadczyć zmian w swoim życiu seksualnym

Badania TNS Polska pokazały, że na seksualnym podium znaleźli się:

  1. Maciej Zakościelny (34 proc.),
  2. Bogusław Linda (31 proc.),
  3. Robert Lewandowski (29 proc.).

I to właśnie do nich 9 na 10 ankietowanych Polek wysłałoby swojego partnera na korepetycje, by wiedzieli, jak zaspokajać kobiece potrzeby w sypialni!

Wśród odpowiedzi, jednak z nieco mniejszą częstotliwością, pojawiły się także nazwiska Oliviera Janiaka, Antoniego Pawlickiego oraz Adama Nawałki.

Badania pokazały, że 69 proc. badanych chciałoby coś zmienić w swoim życiu seksualnym: wydłużyć grę wstępną, więcej eksperymentować i częściej uprawiać seks. Na kolejnych miejscach w hierarchii seksualnych potrzeb Polek znalazły się: spontaniczne uprawianie seksu - w różnych, nawet nietypowych, miejscach (7 proc.), większa ochota na współżycie (5 proc.), a także wydłużenie stosunków (3 proc.) i częstsze przeżywanie orgazmów (2 proc.).

Okazuje się także, że współczesne kobiety rządzą twardą ręką także w kwestii wyboru antykoncepcji. 25 proc. badanych decyzję tę podejmuje samodzielnie, 32 proc. - po wysłuchaniu zdania partnera.

Autor: Maria Baranowska

Maria Baranowska m.baranowska@glos.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.