Politechnika ma moc. Rusza projekt za 12 milionów złotych

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Agata Sawczenko

Politechnika ma moc. Rusza projekt za 12 milionów złotych

Agata Sawczenko

Jeszcze pięć lat temu jeden z przedsiębiorców mówił mi, że naszych absolwentów do pracy u siebie musi szkolić przez półtora roku. Dziś podobno wystarcza już tylko pół roku. A ja bym chciał, żeby gotowi byli do pracy od razu po skończeniu studiów - mówi dr Roman Kaczyński, prorektor ds. rozwoju Politechniki Białostockiej.

Uczelnia właśnie dostała niemal 12 mln zł m.in. na to, by jeszcze bardziej dostosować program i metody nauczania do potrzeb lokalnych pracodawców. Pieniądze na projekt „PB 2020 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej” pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

- Czyli w skrócie POWER. I właśnie chcemy, by te pieniądze dały taki power naszej uczelni - uśmiecha się Dorota Sawicka, rzeczniczka białostockiej uczelni.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

  • jakie plany ma Politechnika Białostocka

  • co zastrzyk gotówki dla uczelni oznacza dla jej studentów

  • czy pracownicy dydaktyczni również mogą liczyć na wsparcie

 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.