Polishopa zgromadzi przedsiębiorców, naukowców i studentów z Polski i zagranicy [wideo]

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Agnieszka Domka-Rybka

Polishopa zgromadzi przedsiębiorców, naukowców i studentów z Polski i zagranicy [wideo]

Agnieszka Domka-Rybka

Już po raz trzeci Bydgoszcz na cztery czerwcowe dni stanie się miastem gromadzącym w murach Opery Nova sympatyków Design Thinking.

Polishopa Design Thinking Conference odbędzie się w dniach 22-26 czerwca w Operze Nova w Bydgoszczy.

Na konferencji spotkają się m.in. sympatycy, praktycy, eksperci i przedsiębiorcy, którzy w Polsce, Europie i na świecie pracują i inspirują się metodyką Design Thinking.

DT wspomaga proces projektowania nowych produktów bądź usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb odbiorcy. Tą metodyką posługują się znane światowe marki, takie jak m.in. Apple, SAP, IKEA, Shimano czy Nokia. Od kilku lat można obserwować intensywny rozwój tej dziedziny w Polsce. Stąd też przed trzema laty zrodził się pomysł, by zorganizować międzynarodową konferencję w grodzie nad Brdą. Pierwsze dwie edycje przyciągnęły do Bydgoszczy każdorazowo około 250 osób.


Radosław Ratajczak po Gali Złota Setka Pomorza i Kujaw 2015.

- W tym roku, oprócz części wykładowej, zaproponujemy również dwa dni warsztatowe dla tych, którzy oprócz wiedzy teoretycznej, chcieliby spróbować swoich sił w pracy projektowej z metodyką - mówi Radosław Ratajczak, dyrektor Centrum Transferu Technologii UTP w Bydgoszczy, pomysłodawca i organizator Polishopy. - Poruszymy ludzi! Chcemy zrewolucjonizować ich podejście do pracy, działania i myślenia. Planujemy kolejny raz pokazać, że można inaczej, że uda się dokonać i zmienić wszystko - kiedy się tylko chce. Niezależnie od stopnia wtajemniczenia, ponieważ tematyka wykładów będzie dostosowana zarówno dla początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych design thinkerów.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.