Polisa niby była, ale pieniędzy za zalane mieszkanie brak

Czytaj dalej
Fot. zdjęcie Ilustracyjne/123rf.com
Katarzyna Paczewska

Polisa niby była, ale pieniędzy za zalane mieszkanie brak

Katarzyna Paczewska

Małżeństwo z Bydgoszczy wykupiło polisę na mieszkanie. Myśleli, że są zabezpieczeni. Ale, gdy doszło do zalania ich lokalu, i tych sąsiednich, ubezpieczyciel odmówił wszystkim wypłaty. Emeryci boją się teraz, że będą musieli zapłacić sąsiadom z własnej kieszeni.

Pan Julian z żoną mieszkają w Fordonie. Gdy kończyło im się ubezpieczenie mieszkania, skontaktował się z nimi telefonicznie, a potem przyszedł przedstawiciel innej firmy ubezpieczeniowej. Zaproponował polisę, na którą małżeństwo się zdecydowało.

- Pytaliśmy, czy polisa obejmuje między innymi zalanie. Agent mówił, że tak. Wykupiliśmy więc ubezpieczenie w TUZ, myśląc że mamy cały standard. Jednak, gdy doszło do zalania w listopadzie 2018 r. okazało się, że firma odmawia nam i innym wypłaty pieniędzy.

- Czuję się poszkodowany, bowiem agent, zawierając umowę nie uprzedził nas, że na taką okoliczność należy dobrać dodatkową opcję w naszym ubezpieczeniu - mówi pan Julian. - Uważam, że to agent ponosi odpowiedzialność za utajenie istnienia dodatkowych opcji w moim ubezpieczeniu. To zdarzenie nasuwa spostrzeżenie, że taka praktyka  może mieć charakter celowy - uważa Czytelnik.

Więcej o sprawie dowiesz się, czytając pełną wersję artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.