Policyjna akcja „LAS”. Niestety, zaśmiecony

Czytaj dalej
Fot. KWP Bydgoszcz
Adam Lewandowski

Policyjna akcja „LAS”. Niestety, zaśmiecony

Adam Lewandowski

W miniony weekend bydgoscy policjanci z komendy miejskiej ze strażnikami leśnymi kontrolowali lasy. Smutne, że śmieci w lasach dostatek.

Policjanci i strażnicy leśni kontrolowali tereny należące do nadleśnictw Bydgoszcz, Różanna oraz Żołędowo. - Blisko 30 funkcjonariuszy było zaangażowanych w prewencyjne działania, których celem było zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonach lasów powiatu bydgoskiego - informował nas podkomisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Bo w dni weekendowe, jeśli tylko dopisuje pogoda, mieszkańcy gęsto odwiedzają kompleksy leśne. W weekendy zdarza się więcej wykroczeń związanych z chociażby rozjeżdżaniem ściółki leśnej przez quady, czy zaśmiecaniem miejsc postoju. Mundurowi kontrolowali więc wskazane przez strażników miejsca pozyskiwania oraz składowania drewna, kontrolowali też wjeżdżające do lasów pojazdy i ludzi.

- Wylegitymowali 31 osób i skontrolowali 20 pojazdów - mówi podkom. Słomski. - Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny, 4 osoby zostały ukarane za wjazd na teren lasu w miejscach niedozwolonych. Wobec 11 zastosowano pouczenia. Dzikie wysypiska też były. Postępowania prowadzi straż leśna.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.