Iwona Góralczyk

Policjant ze Żnina wicemistrzem Polski

Start w Dębnie i sukces! Na zdjęciu Dariusz Śliwiński. Fot. Facebook/D.Śliwiński Start w Dębnie i sukces! Na zdjęciu Dariusz Śliwiński.
Iwona Góralczyk

Sierż. Dariusz Śliwiński ze żnińskiej komendy policji stanął na podium po XIV Maratonie Mistrzostw Polski Policjantów.

- Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie Dębno 2016 - poinformował Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Na dystansie ponad 42 kilometrów Śliwiński zmierzył się z ponad 2000 zawodników z Polski i innych krajów.

- Trzeciego kwietnia w Dębnie (w województwie zachodniopomorskim) odbył się XIV Maraton Dębno 2016 oraz - w ramach biegu - Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie. Wśród ponad 2000 zawodników z całej Polski i świata, w tym 110 policjantów i policjantek, w maratonie wziął udział st. sierż. Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Dystans, jaki mieli do przebiegnięcia zawodnicy, to 42 kilometry i 195 metrów. Dariusz Śliwiński na mecie zameldował się jako 12. Wynik ten dał mu jednak wysoką, 2 pozycję w kategorii Mistrzostw Polski Policjantów oraz 1 miejsce w kategorii wiekowej. Ponadto policjant ze Żnina został sklasyfikowany jako 3 wśród zawodników z Polski uzyskując czas 2 godziny, 42 minuty i 26 sekund - dodał Krzysztof Jaźwiński.

- To nie pierwszy tak dobry wynik tego policjanta, bo już wcześniej odnosił on sukcesy w maratonach w Poznaniu, Warszawie, a także poza granicami kraju tj. w Holandii.

W KPP w Żninie st. sierż. Dariusz Śliwiński jest przewodnikiem psa służbowego w wydziale prewencji i ruchu drogowego. Nie ukrywa, że bieganie jest jego sposobem spędzania wolnego czasu. Już przygotowuje się do kolejnych startów.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.