Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Policjanci pytają obywateli, gdzie nie czują się bezpiecznie

W spotkaniu w Sośnie wzięła udział całkiem spora gruba osób. Było warto, bo można było zapoznać się z policyjnymi danymi i podzielić się z policjantami Fot. nadesłane W spotkaniu w Sośnie wzięła udział całkiem spora gruba osób. Było warto, bo można było zapoznać się z policyjnymi danymi i podzielić się z policjantami własnymi doświadczeniami.
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Jest tak, że mundurowi sami wiedzą, gdzie czają się przestępcy. Teraz chcą jednak poznać obserwacje mieszkańców powiatu sępoleńskiego - pieszych, rowerzystów i...

Rozpoczęto konsultacje społeczne. To nie jest ewenement na skalę krajową, bo akcja ruszyła w ramach ogólnopolskich działań związanych z tworzeniem „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa”.

Pierwsze spotkanie było w maleńkim Sośnie. Tam niemal wszyscy się znają i wiedzą, co słychać u sąsiada. A skoro tak, to właśnie ludzie są najlepszym tzw. źródłem informacji dla policji. Zebranie było w Gminnym Domu Kultury, a prowadzącym był najważniejszy szef mundurowych, czyli insp. Krzysztof Różański, komendant powiatowy policji w Sępólnie.

Zapoznał uczestników z założeniami i celem konsultacji. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna obrazująca skalę i rodzaj zagrożeń, które zaistniały na terenie powiatu, w tym także na terenie gminy Sośno. Komendant podkreślił, że przy tworzeniu „Mapy zagrożeń” ważnym jej punktem jest poznanie opinii wszystkich lokalnych społeczności, przedstawicieli służb działających na rzecz bezpieczeństwa, a zwłaszcza mieszkanców.

Uczestników nie trzeba było namawiać do dyskusji. Chętnie w niej uczestniczyli. Przedstawiali komendantowi swoje wnioski, spostrzeżenia oraz uwagi na temat niebezpiecznych miejsc oraz zagrożeń.

Po Sośnie podobne spotkania były już w Kamieniu i Sępólnie. W Kamieniu debata była w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, a w Sępólnie - w Centrum Aktywności Społecznej. Ostatnie spotkanie będzie jutro o godz. 17 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku.

Wszystkie spotkania, z wyjątkiem Sępólna, były po południu. Niestety, to sępoleńskie o wyjątkowo niedogodnej dla pracujących porze, bo o godz. 12. Może warto się więc zastanowić nad powtórzeniem tego spotkania i pójść śladem Komendy Powiatowej Policji w Tucholi?

W Sępólnie informuja, że jest jeszcze możliwość przesłania spostrzeżeń na adres: rzecznik-sepolno@bg.policja.gov.pl.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.