Policjanci przyznają: - Drobne kradzieże to plaga

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Policjanci przyznają: - Drobne kradzieże to plaga

Aleksandra Pasis

Podczas wczorajszego spotkania mieszkańcy północnej części miasta przekazali policjantom sygnały dotyczące zakłócania porządku i bezpieczeństwa na drogach.

Z danych Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, wynika że w ubiegłym roku w całym mieście doszło do 1.914 przestępstw! Z czym najczęściej mają do czynienia stróże prawa?

Funkcjonariusze podkreślają, że plagą są drobne kradzieże. W ostatnim czasie toczą m.in. „walkę” ze złodziejami, którzy odwiedzają markety. - Alkohol, słodycze, kosmetyki, buty... - Marzena Solochewicz - Kostrzewska, oficer prasowy grudziądzkiej policji, wylicza towary jakie najczęściej znikają ze sklepowych półek. - Jeszcze dwa, trzy lata temu wartość kradzionych towarów wynosiła średnio ponad 200 złotych, a dziś już ta granica wzrosła do ponad 400 zł...

Złodzieje włamują się też do piwnic i altanek działkowych.

Mieszkańcy i przedstawiciele zakładów pracy oraz szkół, którzy uczestniczyli we wczorajszym spotkaniu, mającym pomóc w stworzeniu mapy zagrożeń w Grudziądzu, sygnalizowali problem zakłócania porządku przy sklepach z alkoholem. W Grudziądzu jest 201 punktów, gdzie można kupić napoje z „procentami”. - Zbiera się tam różny „element”. Strach czasami przejść - mówili zebrani.

Policjanci podkreślali, że większość interwencji w okolicach sklepów podejmują po sygnałach sprzedawców, a nie mieszkańców. - Będziemy przyglądali się tym miejscom częściej, mimo wszystko - zapewnili mundurowi.

- Starówka traci swój urok. Są miejsca, gdzie tworzą się „getta” patologicznych rodzin, które są tutaj przesiedlane po wyrokach eksmisyjnych - zauważyła jedna z grudziądzanek.

Znaczną część wczorajszego spotkania poświęcono bezpieczeństwu na ulicach. Choć w ubiegłym roku na terenie miasta nie doszło do śmiertelnego wypadku, to - jak zauważa st. asp. Dariusz Wojtaś z „drogówki” - policjanci zanotowali aż 1.170 kolizji. - Poprawiło się bezpieczeństwo na ul. Chełmińskiej, za to gorzej jest na Warszawskiej i Hallera - mówił Dariusz Wojtaś.

Dziś odbędzie się spotkanie dla mieszkańców południowej części miasta m.in.: os. Lotnisko, Rządz, Mniszek, Strzemięcin i Kopernik. Początek o g. 16 w marinie.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.