Policja szuka osoby, która zabrała aparat

Czytaj dalej
Fot. kadr z nagrania
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Policja szuka osoby, która zabrała aparat

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Mimo że plakaty z informacją o zaginionym procesorze implantu ślimakowego wiszą w całym mieście, urządzenie do tej pory się nie odnalazło.

Do rodziny dziewczyny, która zostawiła procesor implantu ślimakowego w bydgoskim autobusie cały czas dzwonią mieszkańcy. Jak na razie podawane informacje nie pomogły w jego odnalezieniu. - Ostatnio ktoś znalazł aparat słuchowy przy jednej z galerii handlowych - mówi Aleksandra Szarwark, siostra Rozalii. - Telefon się rozdzwonił, ale okazało się, że nie był to nasz procesor. Jednak dziękujemy za tak szeroki odzew. Nie spodziewałyśmy się, że tyle osób będzie chciało nam pomóc.

Przypomnijmy. Na początku miesiąca 16-letnia Rozalia zostawiła w autobusie nr 69 plecak firmy adidas, a wraz z nim procesor implantu ślimakowego. Bez urządzenia dziewczyna nie słyszy. Na nagraniu z monitoringu widać, jak jeden z pasażerów niepostrzeżenie zabiera plecak i wysiada na przystanku przy pętli w Fordonie. - Wierzymy, że osoba która zabrała procesor, zdecyduje się go oddać - dodaje Szarwark. - Może, gdy zostanie opublikowany wizerunek mężczyzny, ktoś go rozpozna i pomoże odszukać.

Nad poprawą jakości nagrania z kamer zamontowanych w „69” pracuje policyjne laboratorium.

- Nasi technicy sprawdzają, czy uda się wyostrzyć obraz - mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Jeżeli tak, to zdjęcie mężczyzny otrzymają policjanci, którzy patrolują okolice Fordonu.

Niestety może zdarzyć, że procesor się nie odnajdzie. Nowy kosztuje około 50 tys. zł. - Będziemy musieli przeprowadzić zbiórkę - uzupełnia Szarwark. - Jednak, aby była ona legalna musimy znaleźć fundację, która zgodzi się nam pomóc. Na razie nam się to nie udało. Wiemy, że samo oczekiwanie na przyznanie numeru konta trwa dwa miesiące.

Jeżeli ktoś wie coś o zaginionym urządzeniu, proszony jest o kontakt z policją. Rodzina za oddanie aparatu oferuje nagrodę pieniężną. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie podobno ktoś, kto twierdzi, że znalazł procesor zażądał okupu w wysokości 2 tys. zł.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.